Portál AbcLinuxu, 24. dubna 2024 19:01


Dotaz: Tisk diskuze

13.3.2004 15:34 Dejv | skóre: 37 | blog: Jak ten blog nazvat ... ? | Ostrava
Tisk diskuze
Přečteno: 95×
Odpovědět | Admin
Ahoj, zdravím všechny linuxáky.
Před časem jsem se tady ptal, zda by bylo možno přidat ikonu tiskárny a "tiskové" formátování i k diskusím. Leoš mi tehdy odpověděl, že šlo, a než to udělá, mám používat &varianta=print v adrese. Jenže to přestalo fungovat - hodí to tuhle hlášku:
Chyba aplikace

Omlouváme se, ale systém nemohl provést zadanou akci.
 Chyba byla zalogována.

Název chyby: cz.abclinuxu.exceptions.MissingArgumentException:
 Parametr relationId je prázdný!

Zřejmě došlo ke změně "způsobu adresování" jednotlivých článků, to beru. Ale dá s teď nějak tisknout diskuze bez těch (zbytečných) postranních sloupečků?

Dejv
Pevně věřím, že zkušenější uživatelé mě s mými nápady usměrní a pošlou tam, kam tyto nápady patří...

Řešení dotazu:


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

13.3.2004 19:04 Filip Hesse | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Tisk diskuze
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

Začátek parametrů je "?" a mezi ostatními parametry "&". Nebo tak nějak. Použij "?" bez uvozovek.

http://www.abclinuxu.cz/forum/show/55850?varianta=print

13.3.2004 19:36 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Tisk diskuze
Presne tak. Ampersand oddeluje od sebe parametry v URL, nicmene prvnim oddelovacem je otaznik. Viz prislusne RFC.

Jinymi slovy, pokud URL uz obsahuje otaznik, tiskovou verzi ziskas pridanim &varianta=print, pokud URL neobsahuje otaznik, vlozis do nej ?varianta=print. Viz Filipuv priklad.

PS. uz bych si s tim mel konecne pohrat a pridat vsude ikonky pro tisk.
Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
13.3.2004 20:43 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše Tisk diskuze
Jestli používáš Galeon, Mozillu, etc., zkrátka něco, co umí snadno zapnout uživatelský stylesheet, tak si vytvoř abclinuxu-tisk.css s tímto obsahem:
td.barva1, td.lista, td.seda {
  visibility: collapse !important;
}
a když budeš chtít tisknout, tak si prostě ho zapni. Funguje to až nezdravě dobře... ;-)
15.3.2004 09:11 Dejv | skóre: 37 | blog: Jak ten blog nazvat ... ? | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Tisk diskuze
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jsem já to ale vůl :). Díky! To s tím otazníkem a ampersandem jsem si teda vůbec neuvědomil. Dřív tam byl ještě ten parametr relationId, takže jsem to přidával s ampersandem, a teď jsem si neuvědomil, že tam ten relationId není. Ještě jednou díky za nakopnutí.

Dejv.
Pevně věřím, že zkušenější uživatelé mě s mými nápady usměrní a pošlou tam, kam tyto nápady patří...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.