HP DeskJet 3325
Technické parametry
castecne kopiruji z hp.cz:
* barevná inkoustová tiskárna A4
* barevný tisk s rozlišením až 1 200 dpi pro tisk obrázků všeho druhu a čb tisk s rozlišením 600 x 600 dpi pro černý, laserově ostrý text
* rychlost tisku až 6 stran za minutu v barvách a až 8 stran za minutu čistého černého textu
* barevná technologie hp Photoret III Precision
* paměť 768 kB RAM
* pracovní využití až 350 stran za měsíc
!! POZOR !! Pouze USB rozhrani.
Tiskarna je velmi lacina (cca 1300 bez DPH). Ovsem vyrobce z vas penize dostane na naplnich (soucasti dodavky je cerna - 10ml a barevna - 8 ml, coz urcite dlouho nevydrzi...)
Mechanicke provedeni trochu pripomina hracku

, ale KVALITA TISKU JE PREKVAPIVE DOBRA, BA VYNIKAJICI.
Identifikace pod Linuxem
Po pripojeni ihned detekovana na USB, pres hotplug scripty natazen prislusny USB obecny modul - viz. napr. /var/log/messages
Postup zprovoznění pod Linuxem
Jak tiskarnu zprovoznit najdete na http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=HP-DeskJet_3325 .
V zasade jde o to, ze je treba mit nainstalovanou spravnou verzi Ghostscriptu a ovladac z hpijs (blizsi informace na http://hpinkjet.sourceforge.net/)
Hpijs je projekt podporovany primo vyrobcem tiskarny.
Pak je nejlepe (neni ale podminkou) tisk zprovoznit pres CUPS.
Posledni verze modernich distribuci jiz zrejme obsahuji vse co je treba pro provozovani teto tiskarny. Napr. v SuSE Linuxu 8.2 ji lze zprovoznit pouhym hloupym klikanim v YaSTu - YaST ji sam detekuje (jako 3320, ale to neni problem) - je to vlastne Plug and play :).
Poznámka
Pri zprovoznovani jsem narazil na jeden problem (zpusobeny vlastni blbosti a trochu asi vlastnostmi demona/klienta CUPS):
Prvni pripojeni probehlo k notebooku, ktery byl v lokalni siti - vse fungovalo OK. Pote, jsa odpojen od site najednou tisk nefungoval, dochazelo k silenym prodlevam atd... Demon cupsd zral skoro 100% systemoveho casu. Po chvili badani jsem zjistil, ze mam chybu v /etc/hosts.allow - lokalni pripojeni jsem mel povolene jen pro localhost, takze v siti se na to neprislo diky tomu, ze 127.0.0.1 bylo prevedeno na localhost DNS serverem. Oprava byla tedy snadna...neni asi treba to dale rozvadet.