Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 20:38
jménosouboru.exe.txt
. Následně není problém to spravovat skriptem na tři řádky.
# https://github.com/django/django/blob/5a468b4c085900ba28b7f8dfa2cb0b50d7699aa6/django/utils/text.py#L385 # zakóduje cestu aby to byl název souboru (e.g. nahradí / za -) def slugify(value, allow_unicode=False): value = str(value) if allow_unicode: value = unicodedata.normalize('NFKC', value) else: value = unicodedata.normalize('NFKD', value).encode('ascii', 'ignore').decode('ascii') value = value.replace("/", "-") value = value.replace(".", "-") value = re.sub(r'[^\w\s-]', '', value.lower()) return re.sub(r'[-\s]+', '-', value).strip('-_')
Potřebuji k nim přistupovat z WindowsChce to otervirat na voknech jednou za rok.. tak to skladovat zabalene staci ne? Skopiruje na wokna a rozbali. Tisic souboru je nic. Nazvy zustanou zachovane ;). Proto nehcapu co se resi.
Ak súbor s najdlhším menom na nejakom filesystéme máš, tak zjavne ten filesystém vie uchovávať súbory s tak dlhým menom.Píše že to má v rootu FS a nemůže to dát do podadresáře. Dostal poraděno že může soubory přejmenovat a pak přejmenovávat zpět on-demand, nebo že si může vyrobit „loopback“ a namapovat ho jako další písmenko, a pár dalších věcí, ale nijak se nevyjádřil a furt řeší jak to udělat aniž by napsal proč jsou popsané věci špatné. Na Linuxu bych ještě zvážil udělat si FUSE které bude soubory materializovat, ale těžko říct jak se tohle dělá na Windows.
Windowsy vedia vraj pracovať s cestou dlhou až 32kB. Link. Nie je jasné do akej miery je tam rozdiel medzi cestou a menom súboru. Ide len o to, či ten prístup použije aplikácia.Píše že aplikace používají náhodné staré API co to neumí.
touch `cat /dev/urandom | tr -dc a-zA-Z0-9 | head -c 255`
(na 256 už to odmítne) a pak jsem ho normálně přesouval do adresářů a šlo to.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem\LongPathEnabled
. Nevím, na co všechno to má vliv, můžeš vyzkoušet.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.