Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 10:17

Dotaz: raid ICH9R win + linux

20.2.2010 13:33 Jan
raid ICH9R win + linux
Přečteno: 182×
Odpovědět | Admin
Ahoj, mám desku s ICHR9, dva disky mám v RAID1, ve win jsem je naformátoval na ntfs.

Protože mamm dualboot potřeboval bych k nim ted přistupovat i z Linuxu, ale tam je vidím jako dva disky, ne jeden.

Chápu dobře že musím přes mdadm nebo něco podobného ten raid vytvořit znovu i v linuxu? Bude to vůbec fungovat, tj budu mocy střídavě zapisovat i číst z obou systémů?

Vypadá to že oba raidy se ukazují jako sestavené ze samých spare, je to tak?

[root@janovo dev]# cat /proc/mdstat Personalities : [raid1] md126 : inactive sde[1](S) sdf[0](S) 4514 blocks super external:imsm md127 : inactive sdd[1](S) sdc[0](S) 4514 blocks super external:imsm
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

20.2.2010 14:27 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: raid ICH9R win + linux
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Skus dmraid. :)
20.2.2010 16:36 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
Rozbalit Rozbalit vše Re: raid ICH9R win + linux
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Já jsem to zkoušel na ICH10. Nástrojem dmraid bylo možné sestavit pole (implementované device mapperem), ale dmraid neuměl pracovat s polem degradovaným. Určitě neuměl pole znovu synchronizovat. Navíc z obslužného programu (ROM řadiče spouštěná při POSTu) nebylo možné rozumně vyměňovat disky. Konkrétní podrobnosti si už nepamatuji, ale došel jsem k názoru, že takové pole není možné bezpečným způsobem opravit. Takže jsem se na to vybodl.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.