Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 12:25
Řešení dotazu:
Uz len podla nazvu AV-25 je vidiet, ze je to disk do audio-video zariadni a nie do notebookov. Nahladal by som v googli ale na strankach vyrobcov. Na strankach vyrobcov su dostupne datasheety k diskom, kde su udavane detailne parametre diskov.
Na webu některé věci, které byly na fórech, chybí. A je tam nějaký marketing navíc. Toho "detailu" ohledně chybějící ochrany před otřesy jsem si jinak vůbec nevšiml. On IMHO není důvod (krom marketingu), proč by to řada AV nemohla mít.
Disky WD nemaju najnizsiu spotrebu. Ak chces vykon a nizku spotrebu kup si nieco od HITACHI.
Problém je, že notebookové hitachi s 5400 otáčkami a kapacitou 250 GB (max. 320GB) nemají v žádném obchodě*, ve kterém jsem ochoten nakupovat (tj. mám ho při cestě, jsou tam rozumné ceny a mám s nimi dobré zkušenosti). Všude mají s příslušnými parametry pouze WD, Samsung a Seagate (který teda moc nechci).
* tak v Mironetu (nikdy jsem tam nenakupoval) mají 320GB verzi, ale já bych radši těch 250 GB (to by mělo být na jedné plotně)
WD Scorpio Black jsem zvažoval z toho důvodu, že to má být nejrychlejší malý disk vůbec... právě disk mě, mám pocit, brzdí nejvíc, ale stejně ta spotřeba/tichost jsou pro mě důležitější.
http://www.hitachigst.com/internal-drives/mobile/travelstar/travelstar-7k500 5400 vs 7200 v prikonu je dnes minimalni (1,6 vs 1,8W). Plotna je lehka mala a pouze roztaceni bude mit asi vetsi peak. V tehle rade 7K500 si urcite najdes i jednoplotnovy disk pokud ho vyzadujes. Ja bych teda bral 2 plotny 500GB
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.