Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 18:01
Atom s IONem mám taktéž - je to kvůli VDPAU, tj. hardwarová akcelerace videa. Bez problému přehraji jak 720 ta 1080, vše spojeno přes HDMI do televize.
Atom není extra výkoný, ale na FE mi krásně vystačí. U BE záleží, co od něj očekáváte, ale v zásadě by měl spolu s FE fungovat nádrherně, to hlavní, streamování z DVB-T nebo DVB-S do sítě není nikterak náročné (signál už v MPEGu je, takže zjednodušeně jen vezme signál a pošle do sítě).
Detekce reklam apod. samozřejmě taktéž bude fungovat. Při výkonějším BE stroji si pak můžete dovolit detekci v reálném čase, ale to už je jen taková třešnička na dortu. :)
Youtube tuším už také funguje dobře - co flashplayer umí hw akceleraci, před tím to bylo na Atomu zlo.
S cenou se cca vejdete. Nedražší na tom bude stejně ta deska.
Pokud to s HD myslíte vážně, jděte rovnou do DVB-S (přesněji DVB-S2).
Tak tohle záleží čistě na vás. Buď chcete malou a tichou krabičku k televizi a pak musíte sáhnout po něčem silně integrovaném nebo vám na tomhle nezáleží a pak si tam můžete postavit i něco vetšího. Je to velmi rozsáhlé, musíte si pečlivě promyslet, jak to chcete mít.
Určitě se s MythTV potrápíte, než to bude fungovat dle potřeb, ale pak budete nad míru spokojen :) Sám si nedovedu představit být bez MythTV. Pokud plánujete v budoucnu mít více FE, doporučuji již teď BE i FE rozdělit. BE nemusí být příliš výkoné a budete mít dostatek slotů pro karty. Nemusíte se bát, že by se BE nevyužil, jakmile začnete používat MythTV, tak brzo budete naplno využívat nahrávání. Sám si někdy pouštím pořady např. o 30 minut později, aby to bylo bez reklam - velmi návykové . BE může žít vlastním životem, zapínat/vypínat se sám dle potřeby.
FE pak bude jen co nejmenší krabička, která se postará o akceleraci videa - nic víc nepotřebuje. Několik Atomů používám, pár dokonce v nepřetržitém provozu a nic se nepokazilo. Samozřejmě se může rozbít nějaká drobnost a může to být celé na vyhození, mě se to nestalo a k užitku je to přiměřené riziko.
Nejsem si jist, jak akcelerace u Intel grafik bude spolupracovat s MythTV - možná poradí někdo jiný, připadně třeba najdete zkušenosti na netu.
DVB-T2, neboli HD u nás oficiálně nejede. Snad v Praze jede test a třeba jednou bude po celé ČR (dění kolem DVB-T moc nesleduji) :). Každopádně vidím rozdíl oproti DVB-T a DVB-S na stejném programu (tj. v SD, tedy normální kvalitě). Rozdíl oproti ČT HD a normálnímu ČT či Nova HD oproti Nově je jasně zřetelný. Pokud na satelitu půjdete i do rozšířené nabídky, tak naleznete ještě víc HD stanic a pokoukání je to fakt krásné :). Případně tam naleznete zdarma cizí HD stanice.
Je to všechno o potřebách, někomu může kvalita DVB-T stačit, pokud chcete vysokou kvalitu, jděte do satelitu. Zkuste si tedy prosím promyslet, co všechno očekáváte od MythTV. Jestli občasné pokoukání nebo to má být primární příjem televize v domácnosti. Jak často budete asi nahrávat apod. Pak můžeme vymyslet, co bude nejlepší a zapracovat to tak, aby bylo možné do budoucna rozširovat.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.