Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 00:55

Dotaz: UPS Liebert GXT1000 - Linux NUT

26.6.2012 16:11 faha
UPS Liebert GXT1000 - Linux NUT
Přečteno: 282×
Odpovědět | Admin

Ahoj, mate nekdo zkusenoti s touto UPS-kou?

Snazim se rozbehnout MGMT pres RS232 (eth SNMP mgmt kartu nemam), bohuzel se mi nedari, po pripojeni seriove linky a minicomu (vyzkouseni moznych rychlosti, udajne default je 2400baud, 8N1) mi ups stejne nic neposila, aby byte.

Snazim se UPS pripojit do NUTu, ale bez efektu, myslim, ze hlavni problem je v tom, ze komunikace nebezi, meril jsem piny multimetrem a zda se mi, ze se napetove urovne vubec nemeni.

Narazil jsem na toto, bohuzel take to nic nedela.

http://www.csc.liv.ac.uk/~greg/projects/liebertserial/

Zapojeni kabelu bych mel mit spravne, je popsano v toto PDF.

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:Z1GE8rLZJMoJ:www.lorbel.com/upstationgxtusersmanual.pdf+&hl=cs&gl=cz&pid=bl&srcid=ADGEESj3dMSdTR-6rxPhZnXvXlqbUtbP1JAft1IKwEV0qFACQtwyLG_E3dSkkmjhBrFxYB-FDBcuzxk0JbPn9CIn3J4UlxxC-uzDZI9aNdO2VgfV23wNotTAbEAxVw2Ao_DZKCp9fl_J&sig=AHIEtbTmW3CFikwVRDWTxOY3EP0GdWB0lA

Zatim tedy jsem v kabelu zapojit pouze RX,TX,GND , ostatni signaly jsem nezkousel, k testovani pouzival USB-RS232 prevodnik, tak trochu doufam, ze mu nedelaji problem rychlosti pod 9600baudu (je postaven na svabu FT232RL, zkousel jsem i pl2303 a je to stejne ).

F.

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

27.6.2012 09:50 R
Rozbalit Rozbalit vše Re: UPS Liebert GXT1000 - Linux NUT
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mas to pripojene spravne, tzn. RX na TX a TX na RX?
27.6.2012 13:49 faha
Rozbalit Rozbalit vše Re: UPS Liebert GXT1000 - Linux NUT

Myslim, ze urcite ano, na kazdy pad jsem zkousel i prohazovat rx,tx(piny 2,3 CANON9) na vlastnorucne letovanem kabelu(promerenem), chovani stejne, je mi to divne jelikoz mam dva identicke kusy techto UPS, tak se mi nezda, ze by napr. obe meli odpraveny seriovy port.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.