Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 21:19
RPi jsem jen tak zkoušel, jestli by zvládlo alespoň 1 stream a nezvládne (1fps).Pokud mu jde i o ukládání, doporučil bych nějakou desku podobnou Raspberry, co má SATA port.
Co vím, tak rpi + eth = usb, takže jakékoli větší datové toky silně zatíží CPU a celý výkon jde do kelu ...To nic nemění na tom, že s Raspberry verze 1 jsem streamoval z USBčka do sítě 32 Mb/s s poloviční zátěží CPU. RPi2 mi saturuje stovkový ethernet. Píšou to i v tom benchmarku, přenos na USB disk má plnou rychlostí stovkového ethernetu. Naopak to, že tazatel píše rychlost ve framech za sekundu asi znamená, že se to snaží překódovávat.
Mám RPi model BTedy prehistorický jednojádrový ARMv6.
A když vezmu ffmpeg bez různých parametrů, tak ukládání videa buď za pár vteřin spadne nebo běží, ale ukládá 1fps ...Neukládáš to, překódováváš to. Čisté ukládání to musí dát (jak už jsem psal, streamoval jsem na starém RPi rtl-sdr, tedy 32 Mb/s). Oproti tomu encoding je extrémně náročný, například moje i3-2350M zvládá fullhd jenom 10 fps, co má pak asi dělat Raspberry? Zrychlení u x264 lze dosáhnout pomocí
-preset ultrafast
, za cenu zvýšení bitrate. Bylo by potřeba zkusit, jestli je lepší x264 s presetem ultrafast, nebo kodek do nějakého jednoduššího formátu (MPEG-4 Part 2, MPEG2, MPEG1).
Dále pár lidí na internetu tvrdí, že umí používat hardwarový H.264 kodér v RPi pro vlastní streamy. A pak tvrdí, že při použití NEON instrukcí (které jsou jenom v RPi2) se to o řád zrychlilo.
Pokud budeš používat RPi2, dej si pozor, ať máš kritický software zkompilovaný pro ARMv7, nejlépe i s NEON vektory. Raspbian je pro ARMv6.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.