Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 06:36

Dotaz: Video Stormblue A9+

1.11.2006 16:50 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Video Stormblue A9+
Přečteno: 1580×
Odpovědět | Admin

Koupil jsem si přehrávač Stormblue A9+. Podporuje video ve formátu MPEG4 (v Computeru psali, že ale neumí Xvid).

Video má ale několik omezení. Z programu Transcoder, který je s přehrávačem dodáván na CD (bohužel pouze pro Windows), jsem zjistil, že video má mít datový tok 150, 200 nebo 250kbps a zvuk 64 nebo 128kbps, počet snímků za sekundu 15 nebo 20 a rozlišení videa 224x172px (jiné vůbec nefunguje).

Zkoušel jsem tedy pomocí mencoderu převést film z DVD:
mencoder dvd://1 -dvd-device /media/dvd -chapter 1-12 -vf crop=700:540,scale=224:172,expand=-2:-8,crop=224:176 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:autoaspect:vbitrate=250 -ofps 20 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128 -aid 129 -o "/home/tpikalek/kruh2-kapitola3.avi"

Na PC šlo video přehrávat krásně, ale na přehrávači se rozcházel zvuk s obrazem. Také bylo přehrávání dost sekané, což by mohlo být způsobeno změnou z 25fps na 20.

Jediné, co jsem na Google našel, byl příkaz výše, pouze ochuzený o některé další parametry.

Filmy převedené do Xvid a následně pomocí programu Transcoder na taťkově PC na Windows fungují bez problému.

Program Transcoder se mi přes Wine rozjet nepodařilo, ani se nespustil.

Pokud někdo znáte řešení, prosím pomožte. Pokud ne, nevíte, jak bych mohl zjistit co nejvíce informací o způsobu, kterým byl soubor v programu Transcoder převeden? Ty vlastnosti bych pak zkusil nějak "nastrkat" do mencoderu a třeba by to fungovalo...

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

11.11.2006 23:25 Tomash
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zkuste nasledujici link, nekomu se tam snad povedlo rozjet video i pres mencoder. Sam budu mit Stormblue A9 v pondeli nebo utery, tak doufam ze to pojede.

http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=439546.
12.11.2006 08:00 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Jestli budete mít A9, tak to určitě nepojede, ten má nějaký vlastní formát (MPY). Až verze A9+ používá MPEG4.

Z toho návodu jsem vycházel a mírně si příkaz poupravil, ale jak jsem napsal, není to ono...
17.11.2006 12:42 Tomash
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Mate pravdu. Mam A9+, postup uvedeny v navodu sice funguje, ale po urcite dobe (mozna v nekterych specifickych castech videa) se mi prehravani bez jakekoliv chybove hlasky zastavi. Plus synchronizace audia a videa misty celkem hapruje. Tak nevim...
12.11.2006 14:34 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Neexistuje nějaký jiný způsob, jak změnit počet snímků za sekundu na 20? Přes mencoder je to strašně trhané...

Když to převedu ve Windows (Transcoder), tak to tak trhané není...
17.11.2006 15:40 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
mencoder dvd://1 -dvd-device /dev/dvd \
-vf crop=720:432:0:76,scale=-2:176,crop=224:176 \
-ovc lavc -oac mp3lame \
-ofps 20.000 -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=250:keyint=100:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=250 \
-af volnorm -srate 44100 -lameopts vbr=0:br=128:vol=0:mode=0:aq=0:padding=3 -aid 129 \
-ffourcc DIVX -noodml \
-o video.avi

Tahle kombinace mi konečně funguje! :-) Získal jsem ji přímo z toho Win programu Mencoder, který si do nějakého souboru něco podobného při konverzi uložil.

Stačí jen změnit maličkosti. Všechno, co je tučně, můžete změnit. Kurzívou jsou věci, které ovlivňují kvalitu, v tom kódu je nastavená největší. Více informací, jak to nastavit je v manuálových stránkách k mencoderu.

Ale i tak se mi zdá, že když je to převedené pod Win, je to trochu méně trhané...

19.11.2006 00:57 Tomash
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Tisicere diky, funguje. Osobne jsem trosku jinak pouzil cropping a vzhledem k tomu ze enkoduju z divxu a ne z dvd, musel jsem vypustit -aid, protoze jinak bylo vysledne video bez zvuku.

Zacal jsem si trochu vice hrat s nastavenim mencoderu a zkoumanim, co ta krabicka sezere a co ne.. Enkodoval jsem nejaky trailer, ma cca 40s. Par zjisteni:

- svete div se, bitrate jde dat vyssi nez tech 250. Osobne jsem zkusil postupne 300, 500 a 700. 700 se hodne rychle seklo a skocilo do menu (viz muj posledni prispevek) 500 (nastaveny min i max) jel v pohode, na kvalite videa to celkem bylo znat

- svete div se, jde nastavit i vyssi fps!! Zkusil jsem 25 a ono to opravdu jede! A ten jeden frame je zatracene znat. Je to ted uz skoro jak na opravdickem pc :-). Nicmene jsem v dusledku zvyseni fps musel snizit bitrate na 400 a ani to nepomohlo od dropu do menu. Momentalne jsem dal 300 a po peti minutach prehravani se stale divam na krasne plynuly obraz.

- prijde mi, ze od te doby, co jsem nastavil fps na 25 se mi nahle zhorsilo vyobrazeni tmavych scen

- uplne cerna obrazovka, to je opravdu peklo. Muj osobni tip je, ze trabl bude kolem poctu barev. Mozna by pomohlo prevedeni do jineho barevneho schematu, nebo nejaky filtr na snizeni poctu barev na 65535, nebo kolik ta masinka vlastne umi..

podtrzeno secteno: zda se, ze laborovat s nastavenimi se celkem da, otazkou je, jaka jsou opravdova omezeni. Tipl bych si, ze realny bitrate. Skok do menu by mohl byt zpusoben prilis velkym bitratem a treba nasledne pretecenim nejakeho video bufferu.. Kdo vi. Jinak veskere testy, ktere jsem zatim delal jsou nad firmwarem 1.2, doporucuju na nej upgradovat, jestli jeste nemate. Upgrade na 1.2ku mi pomohl s prehravanim nekterych mp3, ktere mi ta mrnava potvurka predtim nechtela vubec spustit (napr. podcast "javaposse" odmital spolupraci).

Na zitra si zkusim do vlaku udelat nejake kompletni 25fps video a uvidime, jestli pujde cele prehrat. Momentalne verim, ze to pojede.

Na zaver pridavam k dobru muj aktualni skript:
#!/bin/bash
mencoder $1 \
-vf scale=224:-3,expand=224:176 \
-ovc lavc -oac mp3lame \
-ofps 25.000 -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=400:keyint=100:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=400:mbd=2 \
-ffourcc DIVX -noodml \
-af volnorm -srate 44100 -lameopts vbr=0:br=128:vol=0:mode=0:aq=0:padding=3 \
-sws 9 \
-o $2
22.11.2006 06:09 fici
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
chtěl sem se zeptat jak to mam konvertovat ve win xp nějak mi to nejde naskoči za vteřinu 100% a ve složece kam jsem to uložil nic není sem začátečník a vůbec tomu nerozumím mohli byste mi prosím poradit? kdyžtak pište na mail hoolifan@seznam.cz popř. šlo by uploadovat nějaký film ve formátu pro a9+ a mailem mi poslat kde to stáhnu?? dík předem
24.11.2006 17:53 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
win xp
Toto je fórum o Linuxu, takže něco o Win XP tu nemá co dělat.
naskoči za vteřinu 100%
Zřejmě je to problém kodeků - mencoder nenalezne potřebné kodeky, tak skončí.
šlo by uploadovat nějaký film ve formátu pro a9+
Nešlo! Tomu se totiž říká warez, což opravdu není legální.
26.11.2006 21:07 FICI
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
ok tak dobře jak mám nastavit kodeky??
27.11.2006 14:25 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Toto není fórum pro řešení problémů Windows, které máte (jak výše píšete). Pokud se pletu a máte Linux, instalace kodeků závisí na distribuci.
27.11.2006 14:54 DNA
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
http://mediacoder.sourceforge.net/download.htm - stáhni si tohle a klikej, ono z toho možná něco vyleze, když to používá mencodera (nechápu proč se tím zabývat ve woknech, když k tomu krámu na to dávaj soft na CD)
27.11.2006 16:04 tom112233 | skóre: 21 | blog: tpikalek | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Video Stormblue A9+
Dávají k tomu soft na CD, ale u toho softu je soubor s názvem mencoder.exe, pomocí kterého to ty soubory pak převádí. Výrobcem dodávaný Transcorer je vlastně jen takové omezené GUI k mencoderu.

Ale kodeky tam nikde nejsou, takže se musí doinstalovat zvlášť. Sám Stormblue doporučuje K-Lite, s kterým mi to to bez problému funguje (je ale třeba použít verzi Full, doporučuji defaultní nastavení instalace). Před jeho instalací ale odinstalujte starší kodeky.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.