Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 11:21

Dotaz: SONY Vaio VGN-FE39VP - po resume velmi pomalý

3.12.2006 13:57 Ivo Přikryl
SONY Vaio VGN-FE39VP - po resume velmi pomalý
Přečteno: 1119×
Odpovědět | Admin
Mam nový VAIO VGN-FE39VP, core2 duo T5500 notebook. Instaloval jsem tam MDV2007 a vanilla 2.6.19-rc6 smp+suspend2 jadro.

Notebooku funguje celkem dobre, tedy krome veci o kterých se ví, ze nefunguji (klávesy pro nastaveni jasu, hlasitosti a S1/S2).

Problem je ten, ze kdyz notebook uspím na disk a probudím, tak se sice probudí v pohode, ale je cely naprosto zpomaleny. Naprikla v konsole odrolovani o jeden radek trva cca 10s.

Zkousel jsem i suspend/resume z Init 1, odstranil jsem co odstranit slo, je to jedno. Po resume jede strasne pomalu.

Pokud ale nabootuji s parametrem "nosmp" tak vse funguje naprosto normalne, bohuzel asi jenom s jednim procesorem.

Zkousel jsem to i se suspend co je v jadre, dela to to stejne. Po resume je to proste tak pomale, ze je to nepouzitelne.

Dival jsem se, jestli tam netrcí nejaky proces, ale top i ps se tvari, jako by vse bylo v naprostem poradku.

Jenom v cat /proc/loadavg mam pres 3.. a nevim proc:-(

Nevim co dal. Mate nekdo nejaky napad ?
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

19.2.2007 11:46 chiky
Rozbalit Rozbalit vše Re: SONY Vaio VGN-FE39VP - po resume velmi pomalý
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
cau, prepac za offtopic. som v uk a kupil som si sony vaio vgn-fe41e - je to uplne stejny model ako mas ty akurat ma windows vista. bohuzial som s vistou extremne nespokojny a tak som sa rozhodol naistalovat xp, bohuzial som zistil ze sony umoznuje download driverov len pre vistu (maju to viazane na typ notebooku a nieje mozne stiahnut/naistalovat) nejake ine drivery. preto ta chcem poprosit ci by si mi mohol poslat drivery pre XP, mozno si ich zmazal ale daju sa znova stiahnut zo stranok sony. velmi ti budem vdacny. tu je moj mail aby sme sa dohodli podrobnejsie chiky@post.cz a icq 62119803.

dakujem
19.2.2007 14:39 vitko
Rozbalit Rozbalit vše Re: SONY Vaio VGN-FE39VP - po resume velmi pomalý
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Střílím hodně od pasu, ale dnes jsem někde četl, že Core Duo je podporováno až v 2.6.20. Možná to souvisí, možná ne.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.