Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 04:58

Dotaz: GRUP zatuhne pri bootovani.

13.12.2006 14:20 Lemmy
GRUP zatuhne pri bootovani.
Přečteno: 116×
Odpovědět | Admin
Ahoj,
pripravuji jednu ucebnu s dualbootem windows/FC6. Jako zavadec v mbr pouzivam zavadec windowsu. Grub pro zavadeni FC6 mam nainstalovan v /dev/hda6.
Nejakou chvili vse fungovalo ok, ale kdyz sem dnes prisel k pocitaci a chtel spustit linux zustal sem viset na cerne obrazovce s napisem GRUB a blikajicim kurzorem v levem hornim rohu obrazovky.
Zkousel sem vse zachranit pomoci rescue cd a znovu naistalovanim grubu, ale povedlo se mi pouze naistalovat grub do MBR a to nechci.
Nemohl by mi nekdo poradit, jak naistalovat grub do /dev/hda6?
Zkousel sem to pomoci prikazu grub-install /dev/hda6, i sparametrem --install-root=/boot, ale bez uspechu.
Dik za radu.
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

13.12.2006 14:26 DNA
Rozbalit Rozbalit vše Re: GRUP zatuhne pri bootovani.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
článek o tom vyšel před pár dny zde na abclinuxu, ještě je na hlavní stránce... Zřejmě vám blbne zobrazování stránek, nefunguje vyhledávání a google.com nereaguje, proto přikládám adresu - http://www.abclinuxu.cz/clanky/tipy/dual-boot-pomoci-zavadece-windows
13.12.2006 14:37 Lemmy
Rozbalit Rozbalit vše Re: GRUP zatuhne pri bootovani.
Článek sem četl a podle nej i nastavoval. Problem je v tom ze se nejspis poskodila instalace GRUBU na /dev/hda6 a mne se nedari ji opravit. A nepomohlo mi ani mini howto pod zminovanym clankem.
13.12.2006 14:56 DNA
Rozbalit Rozbalit vše Re: GRUP zatuhne pri bootovani.
pokud je vše v menu.1st správně, tak by to mělo jít normálně (v případě že ho instalujete znovu, není třeba nutné přes dd udělat nový .bin z těch prvních 512b?). Proč nechcete grub jako zavaděč, to tak často Linux odinstalováváte, nebo si s tím uživatelé nevědí rady?
13.12.2006 14:47 Chap
Rozbalit Rozbalit vše Re: GRUP zatuhne pri bootovani.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
jak daleko mas boot partion (hda+6) od zacatku disku?

Ja to tu resil mozna pred tydnem, a doslo se k zaveru ze boot partion nesmi byt dal nez 8GB od zacatku disku.

Chap
13.12.2006 15:30 Lemmy
Rozbalit Rozbalit vše Re: GRUP zatuhne pri bootovani.
Boot partition je skoro na zacatku disku. Pred ni je uz jen 1GB swap. Je ale vytvorena v Extended Partici.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.