Portál AbcLinuxu, 11. května 2025 06:45

Dotaz: Linux embedded

5.6.2007 17:56 Jan Vojtěch Vaníček
Linux embedded
Přečteno: 232×
Odpovědět | Admin
Zdravim, dostal jsem se k zajímavé krabicce. Jejim obsahem je AMD ELAN SC520 -133AC procesor (5x86 architektura, 32 bitu) a jakysi "chipset" xilinx SPARTAN XC2S300E.
Presne nevim kolik to ma RAM ale soudim podle cipu na pameti, ze 32MB (pametovy modul je obsazen dvema cipy k4s511632M-TC75 ktere maji na 16-bitovem slovu 32MB) (system je 32bitovy) dale je prilozena 128MB CF karta se softwarem.
Puvodne to bylo jakesi zarizeni od nokie (FPS - 10) urcene pro praci s telefony, bohuzel jsem k nemu pres vsechnu snahu nesehnal software, tak sem se pokusil do nej nahrat alespon linux. (zarizeni je totiz osazeno IR portem, RS232, RS485, Ethernet, 2x USB, PCMCI slotem a slotem na smartcard a tak mi bylo lito jej pred vyhozenim jen tak rozpajet...)

Zkusil jsem nejake distribuce, jestli se neobjevi neco alespon na seriovem portu, ale jako naprosto nezkuseny nelinuxak jsem nemel zadne stesti. Povedlo se mi pouze zaridit aby ethernetovy port reagoval rozsvicenim linkovaci diody na pripojeni kabelu (nahranim jednoho ze tri nalezenych image - pozoruhodna metoda pokus - omyl).
Obracim se proto na vas, zda mi nemuzete poradit neco (nejlepe nejaky bin soubor - opravdu jsem nikdy v zivote nekompiloval a C umim maximalne cist s priruckou) Za jakykoli napad budu vdecny!

(zkousel jsem WISP, CFLINUX, HAL91) Diky!
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

5.6.2007 18:58 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux embedded
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zkoušet něco jen tak na slepo asi nemá smysl. I přes x86 architekturu bych moc nepočítal s tím, že tam bude standardní PC bios, aby na tom fungoval nějaký běžný bootloader. Na jakoukoliv radu mám příliš málo informací. Čekal bych, že tam bude nějaká ROM, ze které to bootuje a pokud je to funkční, měla by být slušná šance dostat nějakou konzoli na RS232 ať už je tam systém jakýkoliv. Zkusil bych klasiku, připojit terminál, rychlost 9600, vypnout handshaking a sledovat, jestli se něco nebude dít. Nebo alespoň z někoho vypáčit jak se to používalo a k čemu to sloužilo.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.