Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 14:34
Zdravim
Mam starsi dosovsky program, ktery pouziva pro vystrahy,upozorneni atp. pipani pc speakeru. Potreboval bych tyto vystrahy nejak nahrat. Nevite jak na to ? Pro neco jsem pouzil dosbox, ten to hraje pres bednicky, takze jsem to pak nahral pomoci audacity. Nektere vystrahy ale v dosboxu zni jinak. Kdyby mel nekdo naky napad, budu vdecny..
Vašemu problému nerozumím - o jaké "zjištění zvuku" jde? Pokud chcete DOS program používat pod Linuxem, nevím jak v dosboxu, ale v dosemu lze PC speaker normálně používat (v 2.6 kernelech je nutné mít zavedený příslušný driver "pcspkr.ko")
Mno..delam ekvivalent staremu dosovskemu programu. Za ten se musi platit a to se mi moc nechce, tak ho prepisuju, aby mohl byt zadarmo. Jde mi o to, ze ten program pouzivaji lidi, kteri jsou na neho zvykli, takze jsem chtel, aby mel i stejne zvuky pri upozorneni apod. Akorat dosovsky program pouzival pc speaker a ja ted nevim, jak ty zvuky udelat stejne, jako mel ten puvodni program.
Hmm, pak asi pustit originální program pod DOSem a zvuky nahrát mikrofonem :) Čertví, co se zvukem resp. s programováním speakru původní autoři provedli, pod Linuxem to asi převeditelné být nemusí, PC speaker není zvuková karta.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.