Portál AbcLinuxu, 6. listopadu 2025 21:22
Pri instalaci (Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope") 64bit, je pro mne malym oriskem jaky typ formatovani oddilu vybrat.Nabidka je opravdu pestra. A ktery format je pro to, ci ono nejvhodnejsí? Pri nespravne zvolenem formau je pak system nestabilni a seka se. Muzete prosim jednotlilve formaty trosku popsat? (vyhody ci nevyhody, systemove pozadavky atd...)
Staci jen ty Linuxove, díky!!!
Při běžném způsobu používání je to jedno, rozdíly mezi jednotlivými typy filesystémů nejsou nijak zásadní a výrazněji se projevují jen při specifických způsobech využití (obrovský filesystém, obrovské soubory, velmi rozsáhlé adresáře, vysoký počet velmi krátkých souborů apod.).
Pri nespravne zvolenem formau je pak system nestabilni a seka se.
Odkud máte tuto informaci?
(Daj tam Ext3. Ak zacnes mat pocit, ze Ta v niecom obmedzuje, zacni sa zaoberat vyberom cohosi vhodnejsieho pre Tvoje ucely. Pravdepodobne uz vtedy budes vediet ovela lepsie specifikovat svoje poziadavky a teda aj lepsie vybrat suborovy system. Ale odo mna to nemas; ved ja ani nie som Linuxak - pouzivam FreeBSD, tam sme dilemy vyberu distribucie ci suboroveho systemu zvacsa uchraneni existenciou jedineho spravneho riesenia. A cuduj sa svete, mnohi pragmatici to povazuju skor za vyhodu ako za obmedzenie.)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.