Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 08:55

Dotaz: USB Mouse + SynTouchpad > Games

pan M avatar 2.11.2009 23:25 pan M | skóre: 5 | blog: openSUSE
USB Mouse + SynTouchpad > Games
Přečteno: 114×
Odpovědět | Admin
Zdravim, tak zas po dlouhe dobe resim vec na kterou pravdepodobne nestacim. Predem diky za odpovedi a dotazy k tematu :)

Jedna se mi o problem mysi a touchpadu na (mnou testovanych) systemech openSUSE 11.1 a 11.2 (x86 & x86_64) pri hrani. Můj Notebook je Gx700X-256CZ, přičemž mi všechno funguje. Až na uspávání systému, ale to nepoužívám. Jádra testovaná na problém jsou 2.6.31.x a 2.6.29.x a WM pouze Gnome 2.28, XOrg 7.4

Jako příklad použiju hru TeeWorlds, je to jednoducha detska hra, skakacka. Pokud spustím hru tak mohu správně hýbat kurzorem pouze skrz touchpad a skrz moji USB myš (detekovanou jako "A4 Tech PS/2+USB Mouse") mohu hýbat myší jenom přes neaktivní prvky hry. jakmile najedu na menu, nebo cokoli co má akci, myš mi skočí do pravého dolního rohu obrazovky a musím hýbat znova. Je vlastně nemožné s mojí USB myší kliknout ve hře alespoň v menu.

Co jsem zkoušel: Vypnutí touchpadu skrz synclient, gsynaptics, editaci X11 a změnou služeb rcgpm, také přes úpravu startu démona syndaemon Aktualizace všech opengl a sdl knihoven, taktéž konkrétní hry a jejích závislostí

Děkuji za každou radu či nakopnutí správným směrem a předem upozorňuji že jsem již za fází "UTFG"

S pozdravem M.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

pan M avatar 2.11.2009 23:38 pan M | skóre: 5 | blog: openSUSE
Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Mouse + SynTouchpad > Games
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Dodatek: +Testované ovladače Grafické karty:

Nvidia GeForce Go 8000M(obile) jsou 190.32 a 190.42 pro kernel 2.6.31.x

Nvidia GeForce Go 8000M(obile) je 185.x pro kernel 2.6.29.x

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.