Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 10:09
Název Verze Popis +++-==============-==============-============================================ ii acroread 9.2-1intrepid2 Adobe Reader un acroread-debia žádná (popis není k dispozici) ii acroread-fonts 9.1-0medibuntu Fonts for Acrobat reader - Medibuntu packagezjistil jsem pri tiskovém vystupu temer jakehokoliv pdf jednak dlouhu dobu nez je vubec vystup poslan na tiskarnu (radove minuty) a jednak dochazi k dost castemu vypadku urcitych znaku (dle me zalezi na fontu). z jinych aplikaci nemam problem tisku (00, pdfviewer aj.) tiskarna raguje temer ihned po vyvolani fce tisku. Tiskakrna samsung ML2251N (sitova varianta serie ML2250) Detekci a nastavení tiskarny jsem nechal na systemu podle pravidla co funguje do toho nereju. k pdf: porovnani vystupu dvou různych souboru jak acroreadru (onen popisovanej problém) a úplne normální výstup z pdf viewru. bohuzel u urcitých internich zabezpecenech dokumetu jsem v pdf viewru pohorel. Pokud budete vedet nejaky napad jestli se da vystup acroreadu nejakym zpusobem "opravit" vhodnou konfiguraci. budu stastný, Dekuji
Skutečně šifrované nebo jenom opatřené DRM přepínači?
V druhém případě stačí vypnout respektování DRM v aplikaci/knihovně (respektive v době jejího překladu).
trošku vaší odpovědi nerozumím. no nevím jestli si můzu acroread prelozit sam? tj jestli jsou dostupné zdrojaky abych mohl knihovny/aplikaci upravit, Proste nekteré dokumenty pod linuxem neotevřu bez AR a nevim jestli chybný tiskový výstup ma nasvedomi DRM nebo ne kdyz zatim vse co jsem z AR v aktuální konfiguraci systému tisknul pod linuxem melo pokazený výstup (nehlede na prava na dokument) win acroread to také vytiskne OK. Problem bud bude se samotnou instalaci baličku v linuxu a nebo v nastavení výstupu či písem. ale bohuzel tady v této oblasti nemám zkusenot a nevím kde a co mám hledat ostatní aplikace v linuxu s tiskem problém nemají ...V druhém případě stačí vypnout respektování DRM v aplikaci/knihovně (respektive v době jejího překladu).
Zdrojáky jsou ke knihovně poppler, nástrojům poppler-utils (obsahují nástroj pdftops) a grafickým prohlížečům xpdf nebo evince nebo okular. Třeba xpdf lze při překladu nastavit, jestli má, nebo nebo respektovat DRM. U knihovny poppler to dřív bylo taky volitelné, jak je to teď, nevím.
Tím jsem chtěl říct, že pokud je soubor „chráněný“ jen DRM, lze jej v prohlížečích s otevřeným kódem obejít, soubor otevřít a zkusit vytisknout. Výstup by mohl být lepší než v acroreadu. Už jsem takové soubory dokázal vyrobit, že acroread pohořel, ale prohlížeče nad popplerem fungovaly.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.