Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 23:06
Udělal jsem update přes slackpkg ve slackware na current jako vždy. Tentokrát mě to ale nemile překvapilo, stává se , že v currentu musím občas přepsat nějaký konfigurák apod. Ovšem ted se updatlo na nove jadra 2.6.32.3 a s tim se prejmenovali vsechna hda zarizeni na sda.
To by bylo v pohode kdybych si toho nevšiml pozdě. Lilo bootne jenom initrd a skončí na tom že se snaží připojit /dev/hda2 ,ale jádro už hda neumí. No to by nevadilo to se dá přehodit, tak bootnu slackware instalačku , připojím si disk zkopíruju lilo.conf upravím a ejhle nemůžu zapsat protože sda neexistuje ani root /dev/sda2,ale to je jasné protože instalačku funguje na hda a sda disk to není.
Notas nemá žádný sda řadič ani sda jednotku. Nějaký nápad? Jak forcnout lilo aby zapsal takovouto konfiguraci na disk? Fstab už jsem změnil.
DíkyŘešení dotazu:
Ok už je to vyřešeno kdyby s tím měl někdo problém stačí zmáčknout v lilu TAB a vlézt do promptu tam jednoduše napíšete <"menu option"> root=/dev/sdaX ro. U mě např. linux root=/dev/sda2 ro nabootujete do nového systému a tam už si v pohode změnte lilo a zapište ho podle sda.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.