Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 06:18

Dotaz: Porovnání kvality hudebních nahrávek (mp3)

9.4.2010 12:53 Zdenda
Porovnání kvality hudebních nahrávek (mp3)
Přečteno: 345×
Odpovědět | Admin
Dobrý den,

v mé hudbení kolekci mám velký nepořádek, mimojiné tam mám některá alba dvakrát. Těchto duplicit bych se rád zbavil. Nejedná se ale vždy o stejné soubory, některá alba byla získána víckrát z různých zdrojů. Potřeboval bych program, který dokáže porovnat kvalitu dvou hudebních souborů tak, abych mohl smazat ten horší. Hudbu mám uloženou ve formátu MP3. Existuje program, který tento problém řeší?

Děkuji za odpovědi
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

9.4.2010 12:57 Sovak | skóre: 2
Rozbalit Rozbalit vše Re: Porovnání kvality hudebních nahrávek (mp3)
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pokud bych tohle řešil já, tak bych z každého duplicitního alba poslechl tak 2 tracky a porovnal čistě pocitově. Pokud by ten program neznal originál, tak těžko může rozhodnout, který track je kvalitnější.
9.4.2010 13:25 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Porovnání kvality hudebních nahrávek (mp3)
Přesně tak. Maximálně to může zkusit uhodnout podle bitrate případně vzorkovací frekvence (co kdyby něco bylo jen na 22050 Hz). Ale subjektivní srovnání "na vlastní uši" bude mnohem spolehlivější.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.