Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 11:11

Dotaz: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di

11.8.2010 21:33 Hannibal47
PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
Přečteno: 407×
Odpovědět | Admin
Dobrý den všem, mám server Dell PowerEdge 2850, který má interní RAID řadič PERC 4e/Di. Instalovaný operační systém je CentOS 5.5 (x86_64) a chtěl bych monitorovat stav disků / svazků na řadiči. K tomu jsem se rozhodl využít řešení přímo od Dellu - OpenManage Server Administrator, zkráceně pouze OMSA, ve verzi 6.3. Po instalaci (běžným způsobem podle návodu zde: http://linux.dell.com/repo/hardware/latest/) jsem úspěšně tento kolos zprovoznil. Pomocí příkazu omreport lze sledovat statistiku teplot, otáčet větráčků a spoustu dalšího... bohužel však až na jednu drobnost a tou je právě požadovaný monitoring mého RAID řadiče. OMSA zkrátka "nevidí" žádný řadič, místo toho dosanu pouze prosté oznámení: No controllers found. Stejný výsledek je i v rozhraní dostupném přes webový prohlížeč. Po instalaci, resp. po restartu se korektně vytvoří zařízení /dev/megadev0, které je pro komunikaci s řadičem třeba. Bohužel OMSA dále zarputile tvrdí, že o žádném řadiči neví. Zkusil jsem také aktualizovat BIOS a firmware řadiče, k čemuž mě dovedly nalezené příspěvky ostatních uživatelů se stejným problémem. Podle požadavků by tento typ měl být plně podporován v mé stávající konfiguraci. Máte někdo nějaké nápady či zkušenosti s tímto problémem?

Řešení dotazu:


Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

12.8.2010 13:33 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
Rozbalit Rozbalit vše Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mel jsem podobny problem, ale s OMSA 6.2.
Mas v souboru dcdmdy32.ini sekci [ral] ?
16.8.2010 08:50 Hannibal47
Rozbalit Rozbalit vše Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
Díky za odpověď. Mám 64bitovou verzi, takže mám pouze soubor dcdmdy64.ini a ten sekci "rel" obsahuje, zde je její obsah:

image.pathfilename=/opt/dell/srvadmin/lib64/openmanage/libdsm_sm_ral.so display.name=OMSM_POPULATOR_IMPLEMENTER popexport.dispatchfn=RAL_SMPopulatorDispatch startup.type=automatic

P.S.: Někde jsem našel radu přeinstalovat balík srvadmin-storage-populator, to však nic nevyřešilo, problém přetrvává.
Řešení 1× (Hannibal47 (tazatel))
16.8.2010 14:51 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
Rozbalit Rozbalit vše Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
Hmm, PE2850 se 64b systemem k dispozici nemam.
Nicmene do konference linux-poweredge@lists.us.dell.com popsal jeden typek skoro stejny problem s novejsim radicem.
Muzete zkusit OMSA 6.2 pripadne live CD?
17.8.2010 19:24 Hannibal47
Rozbalit Rozbalit vše Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
Tak jsem dal na dobrou radu a už jsem se déle s verzí OMSA 6.3 "nepral". Všechny nainstalované balíky jsem důkladně odstranil a nainstaloval verzi OMSA 6.2. Jediné co bylo třeba udělat je spustit 3x po sobě startovací služby:

$ /opt/dell/srvadmin/sbin/srvadmin-services.sh start

(Toto jsem vyčetl na některé z diskuzí přečtených v několika minulých dnech.)

Výsledkem byl konečně správně detekovaný RAID řadič. Díky a hezký den!

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.