Portál AbcLinuxu, 15. července 2025 12:35


Dotaz: SMTP port 80

14.9.2010 11:54 Dacesilian | skóre: 5 | blog: SmartConfig
SMTP port 80
Přečteno: 894×
Odpovědět | Admin
Dobrý den, potřeboval jsem najít způsob, jakým bych mohl odesílat přes svůj SMTP server z jakékoli sítě (cestující notebooky). Používám tedy SASL ověření a připojuji se na port 80 (neměl by být blokován) -> router směruje na cílový server, port 25.

Nyní jsem se setkal s tím, že v určité síti weby samozřejmě jdou, ale na port 80 se nepřipojím. Musel jsem udělat přesměrování z portu 22.

Chci se zeptat, jakým způsobem je toto možné zařídit z pohledu správce té sítě? Podle mne je nutné tam mít nějaký firewall na aplikační vrstvě? Jenže se mi ani nenaváže spojení.
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

14.9.2010 14:25 Sten
Rozbalit Rozbalit vše Re: SMTP port 80
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jednoduše tam stačí dát transparentní proxy (často to bývá proxycache, obzvlášť na free WiFi nebo na pomalých linkách), ta potom zahodí všechny požadavky, které nejsou HTTP, takže požadavky dojdou z notebooku do té proxy, ale ta proxy už nenaváže spojení s vaším serverem

Doporučuji použít VPN, SSH tunel nebo HTTP tunel (to poslední projde prakticky kdekoliv)
Jendа avatar 14.9.2010 17:24 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: SMTP port 80
Ještě víc všude než HTTP tunel projde DNS tunel - ten projde i captive portály.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.