Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 08:23
Ahoj kamarádi, potřeboval bych radu. Mám ubuntu 10.04 už dlouhou dobu vše v pohodě, ale jednoho dne jsem se nemohl přihlásit přes KDM na svůj účet.
Zjistil jsem, že mám nějakou chybu na disku, tak jsem to přes live cd opravil/odstranil přes fsck, přesto se však nemůžu stále připojit. Snažil jsem se tak, že jsem přesunul všechny data (i skryté) z mého adresáře do jiné složky a nahrál tam jen 3 základní soubory z /etc/skel/ ... nepomohlo, asi se ještě něco musí udělat, já ale nevím co. Přes terminál se normálně přihlásím s každým účtem, když vytvořím nového uživatele, tak toho taky přihlásím přes KDM (takže chyba v KDM to asi není), ale prostě můj starý účet protestuje.
Asi jsem přišel tou chybou disku o nějaký konfigurační soubor, bohužel mě ale nenapadá jaký...Ještě bych měl napsat jak probíhá to nepřihlášení... zadám jméno, heslo vyberu prostředí (ať vyberu jakékoliv, tak to vyjde na stejno) potvrdím, a po pár sekundách jako by se restartuje Xserver (protože tak sekundu vidím poslední otevřený terminál tty) a zase se to vrátí na přihlášení.
Nevíte někdo jak na to? Díky Martin
Xsession: X session started for martin at Pá lis 12 23:06:56 CET 2010 unknown program name>(30655)/: KUniqueApplication: Cannot find the D-Bus session server: "Failed to connect to socket /tmp/dbus-YUH9amCt6z: Connection refused" unknown program name>(30637)/: KUniqueApplication: Pipe closed unexpectedly.Co ale s ní? Jak to fixnout?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.