Portál AbcLinuxu, 31. července 2025 06:40


Dotaz: Oprava ReiserFS FileSystemu

4.7.2003 00:32 Miřek
Oprava ReiserFS FileSystemu
Přečteno: 326×
Odpovědět | Admin
Zdárek,
Podařilo se mi odlhásit disk s ReiserFS kde je adresář /home. Na internetu jsem našel prográmek Acronis Recovery Expert, kterým jsem tuto partitionu obnovil, ale né ůplně. Stromová struktůra částečně odpovídá, pak je tam hodně souborů ?na_začátku_s_otazníkem s kerýma nic nezmůžu. (a jako naschvál zrovna ty který potřebuju zachránit...)

Jakým programem by se dalo opravit tenhle filesystem? Hodilo by se ještě jaký parametry mám použít, mám tam hodně důležitý data a nechci to rozkurvit ještě víc než to je.

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

4.7.2003 10:06 Roman Vasicek
Rozbalit Rozbalit vše Oprava ReiserFS FileSystemu
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

Z tviji otazky moc moudry nejsem, ale kdyz jsem mel problemy s diskem na kterem byl ReiserFS, tak vcelku pravidelne pomohlo

reiserfsck --rebuild-tree /dev/tvuj_disk

Parametr --fix-fixable mi nikdy nepomohl. Sice tvrdil, ze chyby opravil, ale pri dalsim behu je opravoval znovu:( Pouzival jsem reiser kdyz jsem mel SuSE 7.3. Ted s verzi 8.2 jsem presel na ext3 a zatim jsem spokojen.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.