Portál AbcLinuxu, 11. května 2025 01:02
ok, zkusim to jinak: jak pripojit wokenni terminal servery k sambe (jak nastavit sambu)pripojit terminal server do sambackej domeny. popripade namapovat prihlasovanych userov do skupiny "remote desktop users".
...aby na nich (a pouze na nich) byly zachovany "roaming" uzivatelsky profily?to uz je vecou nastavenia systemovej politky. ak raz na sambe povolite romaingove profily, budu povolene na kazdom domain member stroji pokym mu to explicitne nenastavite inak. pripadne ma napada este druhha moznost: pre vsetky tri terminal servery bude platit na samba serveri ina hodnota konfiguracnej direktivy
logon path
ako pre ostatnych clenov domeny. je to vlastne samba konfiguracia costomizovana podla domain klienta, ktory sa na nu pripaja.
logon path
. Ve výchozí konfiguraci (jak Samby tak Win) se použijí roaming profily - tj. při přihlášení se profil ze samba serveru kopíruje na klienta, při odhlášení zpět; je třeba dát pozor na přihlášení na více klientech najednou.
Co je potřeba udělat, je na terminal serveru přidat uživatele (nebo celé skupiny) do lokální skupiny "Remote Desktop Users", jinak jim není dovoleno vzdálené přihlášení (lze tím řídít, kdo na term. server může a kdo ne). Možná na tohle je ono klikátko v LAM. Já to řeším vytvořením obyčejné skupiny na samba serveru (v LDAPu), kterou pak na terminal serverech přidám do "Remote Desktop Users".
logon path =
, windows terminal server je tez pripojen (nove), ale u toho (techto - budou 2 az 3) bych potreboval nastavit jiny chovani tak, aby profil nebyl lokalni, ale "roaming" ... zkusim se podivat po moznostech, ktere zminoval timeos - tedy nastaveni nejake logovaci politiky jen vuci urcitym clenum domeny (pokud je to mozne) .... doufam, ze vyse uvedene dava smysl, neumim se uz moc cesky vyjadrit [global]
sekce do smb.conf
dát:
# /etc/samba.smb.conf
...
[global]
...
include = /etc/samba/machines/%m
[homes]
...
A pak si udělat soubor např. /etc/samba/machines/tserver1
:
# /etc/samba/machines/tserver1
logon path = \\%N\%U\.tsprofile
- pro každý terminal server takový soubor se stejným obsahem. Přesně takhle to používám, a funguje to.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.