Portál AbcLinuxu, 19. července 2025 15:14


Dotaz: Konfigurační soubory - připojení mobilním telefonem (ppp0) v Mandrivě 2010.2

18.11.2011 15:06 PetrC
Konfigurační soubory - připojení mobilním telefonem (ppp0) v Mandrivě 2010.2
Přečteno: 144×
Odpovědět | Admin
Snažím se nastavit připojení k netu přes T-mobile přes drakconf (ovládací centrum Mandrivy), všechno funguje k téměř plné spokojenosti, kromě jediného :-) Když nastavuji nové připojení -> GPRS/EDGE/3G -> síťové rozhraní ppp0 -> Nastavení hardware (číslo PIN) -> síť T-mobile -> Nastavení přístupu (Název přístupového bodu: internet.t-mobile.cz, Váš účet: wap, Heslo vašeho účtu: wap) -> Připoji=Ano; jsem připojen, nádhera.

Problém nastává, když se odpojím a za nějaký čas se chci zase připojit. Systém si nepamatuje (zřejmě) název přístupového bodu+účet+heslo účtu. Pokud se tedy zkusím připojit přes ikonku sítě v lište (Analogový telefonní modem ppp0), nepřipojím se a na mobilu se mi objeví, že připojení nemohlo být provedeno a ať zkontroluji nastavení. Jdu tedy opět do ovládacího centra -> vytvořit nové připojení...viz výše...a připojím se takto, ale je to pěkný opruz.

Hledal jsem konfigurák, kde by mohly být údaje, které pořád dokola zadávám (příst.bod+účet+heslo), ale v /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ppp0 nic z toho není (pokud to tam jde dopsat, prosím o radu). Dále pak v /etc/ppp/chap-secrets je účet+heslo, ale není tam přístupový bod, příslušný script odkazuje na /etc/sysconfig/network-scripts/chat-ppp0 kde jsou hodnoty včetně přístupového bodu, ale myslím, že tento konfigurák vytvořil a používá KPPP (který jsem vyzkoušel také). Někde to ale musí zapisovat i ovládací centrum.

Můj dotaz tedy zní, jak přinutit ovládací centrum mandrivy, aby si pamatovala přihlaš.údaje k mobilnímu připojení, tj. kde má příslušné konfigurační soubory.

KPPP používat zatím nechci, protože využívám jen jedno mobilní připojení (pak jen pevné a wifi) a přijde mi zbytečné používat další aplikaci, jen kvůli mobilu, když si to sakra tam MAndriva musí někam zapisovat! Používám Sonyericsson Cedar (J101i).

Díky
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.