Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 22:20

Dotaz: Kubuntu - položky aplikace v menu

12.1.2012 20:06 Honza
Kubuntu - položky aplikace v menu
Přečteno: 308×
Odpovědět | Admin
Dobrý den. Po chvilkovém provozu systému a následné instalaci české lokalizace zmizely z nabídky spouštěče aplikací v záložce "aplikace" veškeré položky. Předtím jsem smazal obsah složky /home/uzivatel. Položky v menu "aplikace" se neobjeví ani u nově založeného uživatele. Grafické prostředí jsem zatím nezkoušel přeinstalovat. Nemáte představu proč se to mohlo stát, nebo nějaký nápad na odstranění? Systém je ?ubuntu 11.10 vč. aktualizací. Děkuju. J
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

12.1.2012 20:25 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu - položky aplikace v menu
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Dejte na menu pravým tl. myši zvolte upravit najděte menu Aplikace (pokud tam není, tak jste ho dokázal odstranit), a podívejte se jestli je povoleno zobrazení.
To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
12.1.2012 20:57 Honza
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu - položky aplikace v menu
Nyní nejsem u problémového PC, na běžném KDE desktopu je po pravé myši nabídka "upravit aplikace". Ale hlavně - po smazání obsahu domovského adresáře, popř. složky./kde by mělo dojít k obnovení výchozí (instalační) konfigurace. Alespoň si to myslím a takovou mám i zkušenost. Jenomže tam to nefunguje. U zlého PC bohužel nemám přístup na internet a tak vymýšlím co a jak. Díky za nápad.
12.1.2012 21:03 Honza
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu - položky aplikace v menu
Ještě, pokud objevím v menu konfiguraci nabídky volbu v úpravy-vrátit systémovou nabídku, zkusím to, ale pořád si myslím, že by k tomuto a zvlášť u nových uživatelů nemělo dojít.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.