Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 04:13
Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli by raspberry pi utáhl bind dns server figurující jako autoritativní server pro 2 vnitřní doményPočet domén je nezajímavý, zajímavé je jak moc jsou ty domény vytížené, ale to se dá ovlivnit pomocí TTL (čím vyšší TTL, tím méně dotazů ze stejné sítě bude chodit).
zároveň jako rekurzivní cache pro síť o počtu 150 počítačů?Rekurzivní DNS je náročnější, ale neviděl bych v tom problém. Opět závisí víc na konkrétních aplikacích než na počtu počítačů.
Co je pro Bind dns server limitující faktor - RAM nebo CPU?Já bych neviděl problém ani v jednom, při rozumně malém nasazení. Popřípadě máš možnost alternovat různé jiné rekurzivní, autoritativní či kombinované nameservery.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.