Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 08:09
Řešení dotazu:
Na windows to je jednodušší, umí to například nástroj coreftp (http://www.coreftp.com/docs/web1/FTP_Encryption.htm)By mě tam trochu znepokojovalo, že nikde není napsáno, jak z hesla odvozují klíč a jaký mód blokové šifry používají.
Teoreticky by mělo jít připojit FTP pomocí curlftpfs a v něm vyrobit ecryptfs/encfsAj prakticky.
FTP totiž například neumí přepsat jen část souboru.FTP by som nahradil sshfs ktorý vie prepísať aj časť súboru, a navyše má kryptovaný prenos.
FTP by som nahradil sshfs ktorý vie prepísať aj časť súboru, a navyše má kryptovaný prenos.Službu můžeš nahradit pouze, pokud ji máš pod kontrolou, ale ne pokud je ti přidělena.
Nepredpokladám že by z Linuxu chcel zálohovať do VM ktorá nemá prístup cez SSH. A to je všetko čo k tomu potrebuje.Ve skutečnosti se mu pravděpodobně stalo to, že jeho poskytovatel (VPS, ISP…) dává FTP prostor, a na ten chce zálohovat. Dělá to třeba Forpsi.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.