Portál AbcLinuxu, 27. června 2026 16:15
Ale asi jsme se shodli na tom, že problém bude v modemu. Ten modem ma i NAT. Ja mam nat (MASQUERADE) v IPTABLES, ale je zaply i v modemu. Kdyz ho v modemu vypnu, nejede to vubec. Je to cely nejaky divny. Uz jsem napsal na podporu iolu. Jsem zvedav, zda mi odpovi. Pokud ano a vyresim to, dam to k dispozici na abclinuxu. PS: existuji 2 typy modemu.
1) modem, ktery vse udela sam-vytoci pptp, obsahuje nat,ipfilter,firewall.Jako GW je adresa ADSL modemu. Vetsinou 10.0.0.138.
2) 2. typ je, ze vytacene pripojeni (pomoci PPTP) vytoci sam server. Jako GW se udava rozhrani ppp0. Neobsahuje nat ani nic podobneho. To jsem tu jiz nekolikrat resil. To mi uz taky funguje.
Z vyse uvedeneho vypliva, ze 2. varianta je ůlepsi, i kdyz je starsi a prestava se pouzivat. Vse totiz muzete vklidu nakonfovat v linuxu a muzete se na to spolehnout. U 1. varianty totiz vi clovek prd, co vsechno ten modem dela....
Dik, ozvu se. Kama
Zkousel jsem naconfit ssh tak, aby jelo na portu 23, ale nefunguje to. Ten modem to nejak DROPUJE.
Napada nekoho neco? DIky moc.
.
PS: Nahodou nejde na tom modemu povolit vzdalena sprava pres Internet,ze ? Teda jsem na to neprisel....
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.