Portál AbcLinuxu, 30. července 2025 13:57


Dotaz: Mam Mandrake, potrebujem nainstalovat WIN XP

24.3.2005 22:24 tomcop | skóre: 2
Mam Mandrake, potrebujem nainstalovat WIN XP
Přečteno: 115×
Odpovědět | Admin
Zdravim!

Mam nasledujuci problem. Najprv rozdelenie disku : HDD - 80GB 1. 15GB Mandrake - /,/home,/swap 2. 15GB FAT32 3. 35GB FAT32 - Data

Znama chcela nainstalovat Mandrake.Tak "sikovny" som naformatoval 30GB particiu, rozdelil na cast 1. a 2.(podla popisu hore) a sup s linuxom tam.Potom si spomenula, ze chce aj Windows XP. Ale ja neviem, ako nainstalovat Windows, stale mi pri instalacii pri vybere particie pise nieco v tom zmysle,ze potrebuje inu particiu a tak.

Osobne som mal XP a Gentoo spolu bez problemov,ale to som instaloval Gentoo ako druhe, teraz potrebujem XP ako druhe. Dakujem za kazdu radu.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

25.3.2005 01:12 Standa
Rozbalit Rozbalit vše Re: Mam Mandrake, potrebujem nainstalovat WIN XP
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
No, takhle delit disk, to je sila! WinXP tohle nesezerou, potrebuji vlastni "partici" a vse, krom 1. partition v logical bloku, cili hda5 a vyse. Osobne bych zacal tim, ze bych vse zahodil a zacal od prerozdeleni disku, s daleko lepsimi hodnotami, delit disk na "/" 15GB je ...., vim proste o lepsim a zarazi me, ze uzivatel Gentoo navrhne takoveto rozdeleni disku zenske, co chce kazdy tyden neco jineho.

Standa
1.4.2005 12:03 Sodalite | skóre: 18 | blog: tucnakov | Břeclav
Rozbalit Rozbalit vše Re: Mam Mandrake, potrebujem nainstalovat WIN XP
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

Já myslím, že by to mohlo jít. Instalátor Windows neuvidí Linuxový oddíl, takže je jenom třeba ho odkázat do patřičných mezí a poslat ho na správný oddíl, který on potřebuje nastavit jako primární. Dělal jsem to taky tak a šlo to. Mám pocit, že to samo nabídne na výběr ty oddíly a zeptá se to, kam se bude instalovat.

Problém bude ten, že NTLoader se nahraje do MBR a potom přepíše Lilo, takže se nedostanete zpět do Linuxu. Řešení je prosté, vezmete 1. CD Mandraku, nabootujete do rescue režimu (f1 v hlavní nabídce) a potom dáte volbu "obnovit zavaděč". Hotovo.

Absolutní pravda je nepoznatelná. Všechny ostatní jsou jenom soukromé lži.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.