Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 01:42
header()
a hned exit()
.
header()
přesměrovat je dobrý krok (jak psal Kit třeba i na sebe samu).md5(time() . $salt));
), tento „ticket“ si uložit na serveru (třeba jako session proměnnou) a současne ji dát do hidden input-u.$_POST
nemá obvykle význam, a ve vašem případě vůbec žádný, tyto proměnné jsou vytvořeny z uživatelem odeslaných dat a existují jen po dobu běhu skriptu (při opětovném odeslání jsou samozřejmě opět vytvořeny).
pošli registraci ajaxemAneb jak zavést JavaScript tam, kde HTML nabízí už 15 let jednoduché řešení.
odpověď ze serveru pak bude buď chybová hláška, nebo url na kterou se má pokračovatNo ale k tomu není potřeba Ajax, stačí normálně odeslat formulář a server vrátí buď chybu nebo redirect. Šangala podle mě JS nepotřebuje. Jinak pokud by to autor nepsal v čistém PHP, ale použil nějaký framework (pro začátek alespoň Nette Forms), tak si ušetří dost času s ověřováním, generováním chybových hlášek, vracením formuláře atd.
pokud je uživatel opravdu schonej zmáčknout odesílací čudlík formuláře dvakrát, tak to nepovažuju za problém aplikacepokud toto aplikace nezpracuje korektně, tak to jednoznačně problém aplikace je.
bude čučet jak puk co že se to stalo (a pak si přečte chybovou hlášku a odnaviguje se jinak)Ano bude pukem. Otázkou je jestli to je nebo není žádané. V kombinaci s přesměrováním, je kladena překážka na to dát „zpět“, takže je naznačeno „tudy ne“ a pokud se dozví „si puk, bo jsi neposlechl“ není nic špatného. Pokud je vhodné opakovaně zadávat, tak je daleko snazší, na stránce potvrzení, nabídnou “zadat další“.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.