Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 00:11
Řešení dotazu:
ano to ma napadlo, proste Pyton zabalit alebo skompilovat do binarneho balicku a spustat to s parametramiTo jenom udělá větší či menší opruz. Se podívej jak složité je držet tajný Dropbox, který vznikl přesně takhle.
Nie som si isty ci JWS by zarucilo integritu aplikacieNezaručilo. Mimochodem pokud to zpracování souboru probíhá skutečně v Pythonu a ne v nějakém nativním modulu (Numpy, Tensorflow, pyFFTW), tak máš problém v tom a než řešit distribuci bude mnohem jednodušší to přepsat do něčeho 100x rychlejšího a spočítat to lokálně.
Ano, trafil si sa. Pouzivam Numpy a Pandas. Python som si avolil hlavne koli strmej uciacej krivke a jednoduchosti. Nasiel som nieco o Cython, JIT a Numba, hadam by sa to dalo pouzit, musim sa s tym pohrat pretestovat. No prepisovat to do C/C++ bude pain in the ass. Este to musim zvazit ci mi to stoji zato.No především je potřeba použít profiler a zjistit, kde to vázne.
Tj ak by doslo k poruseniu jej integrity napr. akejkolvek zmeny v kode, aby sa aplikacia nedala spustit, popripade aby vypisala nejaku hlasku.Přímo ten program bez patchování Pythonu asi obtížně, ale můžeš kolem aplikace postavit shellový wrapper, který ověří podpis aplikace třeba přes GPG a pouze pokud sedí, tak ho spustí.
Tj. aby som vedel s istotou povedat, ze naozaj vystupy boli produkovane prave touto aplikaciu, ktora nebola nijakym sposobom zmenena (zmenene vzorce pre vypocty a analyzu).Ne. Můžeš zkusit „trusted virtualizaci“ Intel SGX a AMD SEV/SME, ale nevím, jestli už to je v použitelném stavu a funguje to jen na některých procesorech. A na procesory se neustále nacházejí nové a nové útoky, takže to nejspíš nebude úplně bezpečné. Dále by to _možná_ šlo zařídit nějakou kryptografií, ale to velmi záleží na tom, co konkrétně ten program dělá -- hledej termíny white-box cryptography a homomorphic encryption.
Len si to dobre neviem predstavit.Ano, to si nedokážeš představit správně. Tento problém je neřešitelný -- stačí se podívat, kolik výrobců komerčního software, videa (ochrany proti kopírování) a multiplayer her (ochrany proti cheatování) do toho lije doslova miliardy dolarů a přitom se skoro všechno stále dá nelegálně stáhnout a cracknout. Ještě se můžeš inspirovat projekty jako je SETI. Tam se to řeší tak, že občas některé věci dají vypočítat třeba 3 lidem, porovnají výsledky, a tak se zjistí, jestli někdo nepodváděl. Pro zajímavost co to je za výpočet? Má to jasně definovaný hotspot, který nejde zrychlit? Nejde to dát na GPU?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.