Portál AbcLinuxu, 23. července 2025 18:10


Další firma uzavřela smlouvu s MS: Samsung

Další společnost uzavřela smlouvu s Microsoftem, která má její zákazníky chránit před patentovými spory za použití Linuxu. Tentokrát je jí Samsung. Čtěte Sys-Con.com.

23.4.2007 07:06 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý článek


Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (2) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

23.4.2007 08:11 Ilfirin
Rozbalit Rozbalit vše Re: Další firma uzavřela smlouvu s MS: Samsung
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
NO TO SNAD NE!!! Jak patentová ochrana před Microsoftem? Je tu nějaký právník co mi může říci, co to že za patenty M$ GNU/Linux obsahuje ?
23.4.2007 10:02 vlk
Rozbalit Rozbalit vše Re: Další firma uzavřela smlouvu s MS: Samsung
Napr. Prepinanie virtualnych ploch. Pokial viem tak toto ma Micro$oft patentovane. Nic na tom vsak nemeni fakt, ze jeho vlastny system Window$ to neobsahuje ..., a ine systemy ( spravci okien ) to obsahuju uz niekolko ( mozno aj desiatok ) rokov. Akurat ze na zrusenie patentu su potrebni pravnici a $$$. Predpokladam, ze takychto patentov bude vela :-(.
23.4.2007 11:11 vm
Rozbalit Rozbalit vše pak je patent neplatny..
pokud to jini delali pred registraci patentu malym mekkym, tak je patent neplatny...
23.4.2007 13:39 chimpy
Rozbalit Rozbalit vše Re: pak je patent neplatny..
Ano, samozrejme. To se ale musi dokazat u soudu. K tomu potrebujete pravniky a to stoji ty $$$ jak rika vlk. Myslim, ze Samsungu to muze byt jedno, ale najde se tu jiste spoustu firem, ktere rady zaplati, aby se vyhly soudnimu sporu s MS.
NbS avatar 23.4.2007 09:01 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
Rozbalit Rozbalit vše Re: Další firma uzavřela smlouvu s MS: Samsung
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
a pomalu se smycka obtaci ... :(
Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
23.4.2007 13:49 Láďa | skóre: 9
Rozbalit Rozbalit vše To bude zase humbuku
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
A zase vcelku zbytečného... Microsoft bude platit Samsungu stejně jako Samsung Microsoftu a jak je zmíněno, tak těhle dohod o křížovém licencování Microsoft podepsal víc. Jenom v tomhle případě se na druhé straně objevilo slovo Linux :-)
23.4.2007 14:56 peter_h | blog: need4speed
Rozbalit Rozbalit vše Re: Další firma uzavřela smlouvu s MS: Samsung
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Nechce sa mi to citat, ale podla mna ide skor o to, ze samsung ma kopec patentov a MS chce mat vsetko vysporiadane aby ho samsung v buducnosti nezaloval (a naopak).

Založit nové vláknoNahoru


ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.