Portál AbcLinuxu, 27. července 2025 22:11


Kampaň FFII za etické patenty

Organizace FFII spustila podpisovou kampaň EthiPat za nový, spravedlivější patentový systém. Mezi (všeobecně formulované) požadavky patří například omezení patentových monopolů nebo ochrana nezávisle vytvořených děl před patentovými hrozbami. O kampani píše i české sdružení FFII.cz.

15.3.2007 20:26 | Alexandr Kazda | Komunita


Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

15.3.2007 22:04 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kampaň FFII za etické patenty
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Softwarove patenty jsou zlo a mely by byt zniceny. Dnes uz neni sance napsat zadnou aplikaci delsi sto radek, aniz by neporusila zadny patent. Navic bohuzel vetsina patentu jsou naproste kraviny, na ktere by prislo male dite, nebo jsou aplikaci nejakeho obecne znameho generickeho algoritmu na konkretni oblast.
Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
16.3.2007 00:40 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kampaň FFII za etické patenty
Přesně, akorát tím vzniká prostor k utlačování malých softwarových společností velkými, nadnárodními korporacemi...
16.3.2007 06:49 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kampaň FFII za etické patenty
I právník velké korporace přiznal, že malá firma s jedním patentem nic nezíská, protože na ni velké firmy vytáhnou stovky svých patentů. Že patenty jsou jen střelivem pro velké firmy, aby se mohly držet v šachu.
Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
16.3.2007 08:20 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kampaň FFII za etické patenty
Ten Vas kralik dava Vasemu prizpevku zvlastni ton)))

Založit nové vláknoNahoru


ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.