Portál AbcLinuxu, 15. května 2025 22:47
Download 32bit xubuntu a ubuntu..
http://www.multiload.cz/slozka/5662/linux/
Bylo by možné stručně popsat, co tam je za problém (reklama, špehování) a jak se toho zbavit?
Je standardní Ubuntu použitelné i pro starší HW, nebo bude lépe rovnou sáhnout po něčem odlehčenějším - třeba Lubuntu?Díky. No, nebýt toho, že Fedora stále neumí bootovat přímo ISO obraz, šel bych o dům dál..
Fedora stále neumí bootovat přímo ISO obrazPokud mate na mysli ISO image ulozenou na disku, tak to mi do F16 fungovalo.
To tady s tema reakcema dost prehanite. To je pak spyware i firefox a chromium a IE protoze podporuje "naseptavani" v search baru.
To ze se Canonical snazi zaplatit open-source vyvoj z vyhledavani v Amazonu integrovaneho do systemu me naopak prijde OK a to i kdyz je Amazon s jejich DRM a vzdalenym mazanim 1984 celkem evil.
Achjo, tohle je fakt fanatismus. Spyware? Data co z tohohle Amazon ziska jsou pro ne bezcenny. Nebo je spatne zinterpretuji a dojdou k zaveru ze nejzadanejsi jsou dvd "Terminal" a "Firefox".
Adware? Jiste, ale na tom neni vubec nic spatneho - stejne tak je adware i Mint, Firefox a Ubuntu bylo uz dlouho - viz vyhledavace platici za uzivatele.
Neplati jim za ty data ale za reklamu a to je v poradku
Operační systém nemá odesílat nějaká data do éteru bez vědomí a souhlasu uživatele/majitele.
Podle tehle definice je spatne i avahi, ARP nebo treba Wi-Fi ... No matne si vzpomina ze proti avahi dokonce i byla podobna kritika
Podle tehle definice je spatne i avahi, ARP nebo treba Wi-FiTohle jsou dobre dokumentovane systemove sluzby plne pod kontrolou uzivatele.
Je spousta služeb o kterých nikdo nic neví, ale vesele běží a dělají co mají mimo kontrolu uživatele.A ktere systemove sluzby v defaultni instalaci vetsiny distribuci to jsou?
Asi tak. Ja nevim co dela muj kod kdyz se vratim po vikendu do prace
12.10 jsem jeste nevidel, ale i 12.04 uz prohledava ve vychozi instalaci BBC iPlayer a YouTube
Ale je fakt ze ne ve vychozim tabu v dashi ale po prekliknuti na video - mit podivne vysledky v tom vychozim tabu by me asi taky stvalo - snad s tim neco udelaji
Tak uz jsem upgradoval na 12.10 (kvuli gstreamer-1.0).
Diky za radu. Uz jsem se chystal prejit na gentoo ale pak jsem radej jen odklik tu jednu moznost v nastaveni soukromi . Bych si tam i to vyhledavani v Amazonu nechal kdyby aspon fungovalo
Po kliknuti na nejaky vysledek se otevre ve Firefoxu JSON odpoved z https://productsearch.ubuntu.com/
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.