Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 21:04
Provozovat GNU/Linux pod Windows je zvrácenost. Pokud už někdo potřebuje spustit nedůvěryhodný proprietární software typu Windows, tak správný postup je přesně opačný: na fyzickém počítači mít GNU/Linux (případně jiný svobodný OS) a do VM zavřít proprietární software.
Provozovat GNU/Linux pod Windows je zvrácenost.Pokud to NENI v rozporu s licencemi je to cemu se rika SVOBODA, to o co prosazuje nadace Free Software. Neco si o tom precti.
Problém je v tom, že pokud ti pod tím běží proprietární OS, může ti tvoji svobodu sabotovat. Systém, který běží na HW má kontrolu nad softwarem, který běží ve virtuálních strojích. Ano, máš svobodu se střelit do nohy, klidně to tak můžeš dělat, ale není to dobrý nápad.
ale jinak je to UI docela nekonzistentni (v konfiguraci systemu se ted uz nevyzna snad nikdo, na vsechno jsou tri a vice ruznych rozhrani... a kazde vypada jinak)
Tohle není žádná novinka. Viz příloha.
A pro pobavení ještě jeden snímek pro pamětníky. Když se vás microsoftí fdisk zeptá, zda:
Chcete pokračovat ve formátování (A/N)?
tak ať vás ani nenapadne odpovídat A nebo N. Musíte odpovědět Y, jinak se nestane nic a nezobrazí se ani žádná chyba.
Přijde mi, že na posuvníku v Exploreru je myš, takže má jinou barvu.
Pro zajímavost:
Někde jsem našel nějaký test na téma práce s Windows a byla tam otázka (přesný text nevím):Jaký stav tlačítek okna nemůže nastat (právě 1 odpověď je správná): a) ┌──┐ ▚▞ ─── └──┘ ▞▚ b) ┌══╗ ▚▞ ─── └──╝ ▞▚ b) ┌──┐┌══╗ ▚▞ └──┘└──╝ ▞▚Možnost a) je maximalizované okno, b) je okno, které není maximalizované a zároveň není minimalizované, a c) je minimalizované okno, když neběží Explorer, který poskytuje taskbar.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.