Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 11:15
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Even if a common clock is used, there is no guarantee that the samples streams are synchronized, which can cause problems for the decoding of many signals. The most successful implementations so far have used a common clock, and an external synchronization signal from a generator in addition to other hardware like switches.Pouhá synchronizace hodin samozřejmě nestačí, protože je pořád ještě potřeba dát dohromady časově odpovídající vzorky z jednotlivých USB streamů. K tomu je potřeba společný signál na vstup a k tomu jsou potřeba na všech vstupech přepínače mezi anténou a přídavným zdrojem signálu. Přesně to ta deska má, ano dokonce popsané. Ubohé vyjadřování nijak nezvedne kvalitu argumentů.
Pouhá synchronizace hodin samozřejmě nestačí, protože je pořád ještě potřeba dát dohromady časově odpovídající vzorky z jednotlivých USB streamů.Tohle je zrovna překvapivě jednoduché, problém je s jejich fází, která se mění protože nikdo netuší co leze z PLL do směšovače a mění se to s každým přeladěním.
Zadny fazovy posuny nikde nezmeris, ty mamalase, vzdyt to neni ani vzjemne odstinenyJá teda nevím, ale bez nějaké extra znalosti jsem vyrobil 30dB zesilovač na běžném plošňáku a chodí to, takže minimálně -30dB odstínění tam asi bude. To na tohle měření nestačí? A jejich plošňák vypadá líp a můžou mít vstupy dál od sebe.
Kdokoli kdo tomu narozdil od tebe aspon trochu rozumi, a chce si realne hrat trochu na urovni, tak rozhodne v zadnym pripade NEPOUZIJE dvbt chipy.To už pak trochu leze do peněz, když těch stanic potřebuješ víc (triangulace/multilaterace) a taky to nevypadá tak cool jako „postavil jsem Tamaru za 4000 Kč a nejdražší byly antény, ne rádia“.
Ale PTP se používá pro synchronizaci multikanálových audio instalací přenášených po ethernetu (v kinech a tak), údajně to výborně funguje i přes wifi.Protože 1ms je 30 centimetrů zvuku (a tedy taková synchronizace stačí, protože člověk pohne hlavou a je stejně o 1ms rozladěn), ale 300 kilometrů rádia.
nikde jsem nenašel, jakou cestou synchronizovali RF teleskopy při "focení" té černé díryExistuje nějaká optická síť pro distribuci času mezi laboratořemi, a jinak překvapivě dobře funguje GPS (dvoukanálová se správnými korekcemi dává přesnost polohy pod 1 cm, čemuž by odpovídal čas v desítkách pikosekund?)
Navíc tady se řeší zcela minimální fázové posuny mezi kanály na vysokých frekvencích, takže distribuce hodin k jednotlivým AD převodníkům je zcela kritická.Já furt doufám, že to můžeš i docela zprasit, jenom se s tím pak nesmí hýbat, aby se to nerozjelo (když s tím chceš hýbat - třeba protože měříš near field antény - potřebuješ "fázově stabilní kabel"). Minimálně kopce takhle na svém radaru naprosto jasně vidím jako ostrov uprostřed omáčky, takže to asi docela drží.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.