Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 07:06
Softwarová overlay na obrazovce je zdarma a nevyžaduje žádné kroucení krkem.
Navíc se domnívám, že v dnešní době je častější vkládání zvláštních znaků přes nějaký ten formulář pro – zvláštní znaky. Třeba já tu mám nějaký ten KCharSelect.
Co já vím, na vyvolání stačí klávesová zkratka nebo kliknout na ikonku v panelu nebo možná i kontextová nabídka vstupní metody v textovém poli, podle implementace. Rozhodně to není „3000 stisku navic“. Jestli je to deset, tak při „použivá se výjimečně“ je to v pohodě.
Přes ten dialog jde vkládat znaky, které v rozložení kláves třeba ani nejsou. Zde si lze všimnout, že používám české uvozovky. Ty na českém rozložení ani nejsou. Ne, že bych je vkládal z nějakého dialogu, upravil jsem si rozložení, protože je používám dost, ale proto je taky nemusím hledat.
Číst je těžké.
České uvozovky mám ve svém rozložení na 2-3 úhozy (kombinace s AltGr/Shift), podobně mám třeba elipsu, některé matematické symboly a spoustu diakritiky. Něco na tento způsob.
Ale i tak se tam toho vejde omezené množství, stejně nezbyde občas použít nějakou vstupní metodu pro zřídka používané symboly.
Číst je těžké.Já myslím, že J četl dobře. Ale prostě měl na mysli moderní ULKL layout, který má (mj.) ty české uvozovky na jeden, resp. dva stisky (dolní na jeden stisk, horní na Shift+ta_stejná_klávesa). Tj. žádné "layers" ani jiná hrůza (ULKL garantuje, že maximum pro napsání znaku jsou vždy max. 3 stisky).
Ty seš skoro jako kbdfr. Jeden dva stisky… a mává u toho rukama po celém stole.
Tj. žádné "layers" ani jiná hrůza (ULKL garantuje, že maximum pro napsání znaku jsou vždy max. 3 stisky).
Sluší se ale dodat, že těch rozložení je tam několik pro různé účely – we encourage to switch between multiple layouts – takže prakticky to „vrstvy“ jsou, i když to tak formálně není pojmenované.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.