Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:58
Před časem jsem si naprogramil tři utilitky, které mi v IceWM chyběly, jelikož si na desktop systém nechci tahat žádné GNOME, ani KDE libs a vystačit si s GTK+, případně QT. ;)
Jedná se o PowerManager, o kterém jsem psal v předchozím zápisku. Ten jsem opravil, takže už funguje. Jedná se o velmi jednoduchého správce napájení, který po uplynutí zadané doby spustí uvedený příkaz
Druhým kouskem je GSensors, což jsou teplotní senzory. Pro jejich funkčnost je nutné mít lm_sensors ve verzi novější než 3.0. Původně jsem mimo teplotních senzorů chtěl zapracovat i ostatní, ale PyGTK změnšuje tray ikony, takže se mi tam více než dva znaky nevešly.
Poslední je GMixer, což je tray mixer pro ovládání hlasitosti hlavního kanálu ALSY.
Všechny tři utilitky naleznete na Linuxovém profíkovi. Pokud naleznete nějaké chyby, tak mi je prosím zde do diskuse napište.
Tiskni
Sdílej:
PyGTK změnšuje tray ikonyBlbost! Velikost ikon určuje tray manager, PyGTK může maximálně požádat o jinou velikost, ale tu dostat nemusí a aplikace na to spoléhající by si zasloužily přesdržku
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.