Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 00:06
Tiskni
Sdílej:
Pokud vám současná podoba kdysi výborného SuSE vyhovuje a spolehlivě slouží aniž byste každou verzi napřed musel dodělávat doma, pak vám to ze srdce přeji.
Abych to vysvětlil: ne všechno se mi líbí a ne se vším jsem spokojen; např. tvrdím, že teprve KDE 4.3 by si zasloužilo označení 4.0 a že ještě v 11.2 mělo být KDE 3.5 aspoň jako alternativa (a v 11.1 jako preferované). Spoustu věcí si upravuji k obrazu svému, jenže to bych musel všude.
Ale tvrdit, že je považováno za úspěch, když "Aspoň aby to šlo spustit a nějakou dobu šly používat základní funkce...", to je prostě přehnané. Výraznější problémy se spolehlivostí a stabilitou a spolehlivostí jsem měl v posledních letech v podstatě jen v obdobích, kdy jsem zkoušel používat fglrx nebo Mesu či RadeonHD z gitu, což těžko můžu dávat za vinu autorům distribuce. Stejně jako to, že mi tu a tam spadne Firefox (který navíc nepoužívám distribuční).
no spolu s niekoľkými ďalšími perzónami z RV a okolia ostávame pri stabilnej 11.2.
IMHO tento milestone ještě nikdo nezamýšlel jako určený k nasazení do ostrého provozu, byť "jen" jako desktop.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.