Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 22:40
V porovnání ze statistyckými odborníky jsem pouhá ovečka, která odmítá tancovat, jak jí pískají. Aneb další zápisek na téma sečtení.
Otevřel jsem si jeden článek na idnes.cz. Podle nadpisu jsem čekal razantní vyjádření od pana pantáty ze SÚ kterak je rozhňeván na spackané plnění služeb ohledně Velkého Sečtení ze strany České Pošty. Místo toho jen takové tradiční omáčkové kličkování. Prostě nuda, proboha co jsem čekal.
Ale pak to přišlo, to, co stojí zato odcitovat a mít na paměti.
Retraktorka: Letos je vyplňování dotazníků možné on-line, přesto k tomu stále potřebujeme i papírový formulář. Proč se bez papíru nedokážete obejít?
Pan pantáta SÚ: Protože my vám prokazatelným a závazným způsobem musíme doručit PIN kódy, abyste si mohla otevřít elektronický formulář. Jinak by nám pak lidé říkali, ale já jsem PIN nedostal, mně jste ho nedoručili... Samozřejmě bychom to mohli dělat i tak, že řekneme: Každý je povinen si pořídit elektronický podpis a potvrdíte nám jím, že jste PIN obdržel. Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Nechci na tom pantátově tvrzení stavět kdovíjaké argumenty, ale mé přesvědčení, že Velké Sečtení je k hovnu a že jde pouze o další manipulaci lidmi a lidskou svobodou to zrovna nevyvrátilo.
Tiskni
Sdílej:
Upřímně řečeno jsem tohle protičipové hnutí nikdy nepochopil.mno, je to jedno z mála, proti čemu se dá bojovat - nehledě na to, že trošínku překrucuješ, členové "protičipového hnutí", ehm, jaksi většinou mají výhrady i k dalším věcem, není to tak, že proti čipům se brojí a proti ničemu jinému ne
Vážně není daleko rychlé čtení DNA, tedy okamžitá identifikace lidí podle krve.to nezní moc jako bezkontaktní technologie ... takže jaksi není na místě to porovnávat
Nadto se pořád zlepšuje software na identifikaci obličejů.zlepšuje, ale pořád ještě je to technologie budoucnosti, čipy jsou masově použitelné hned
IMHO tedy vzhledem k pokroku technologií není zbytí: společenské zřízení musí být lidské, jinak jsme v háji naprosto nezávisle na tom, jestli v kůži čipy máme, nebo ne.tak trošku "a vy zase bijete černochy" - nemá smysl bojovat proti něčemu protože jsou tu další věci? ... s takovou to zřízení půjde do prdele zcela jistě (no, ono tam už je, otázkou jest, co a kdy uvidíme v praxi)
+1 , GATTACA byla good
Otázka: Tak daleko doufám nedojdeme, to už raději registry...Tohle je ta další věta. Mění význam nebo ne?
Odpověď: V to doufám také.
Autoru blogu se zřejmě zatmělo před očima a tu další otázku a její odpověď si už nepřečet.
Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Vážně má slovo možná význam určitě bude? Do řiti, to ho celý život používám špatně!
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.jako
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let. A to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Zajímalo by mě, co s podkožním čipem udělá vyšetření magnetickou rezonancíTeoreticky nic, pokud to bude Cu-Al-Si jako dneska (nebude tam nic magnetického). Pokud se v NMR nebudeš moc rychle hýbat (určitě by to šlo spočítat), neměly by se indukovat moc velké proudy. Pole NMR je převážně statické. Nebezpečí hrozí v tom, že pokud máš v sobě nějaký předmět, který je magnetem přitahován, předmět se pokusí dostat se cestou nejmenšího odporu (přes tělo) k magnetu.
případně pobyt v nějakém intenzivním a střídavém magnetickém poliVe střídavém poli se prostě zničí. Hledej „RFID Zapper“. Mimochodem proto nosím openkrad odstíněnou - ne, že bych se nebál sledování, ale především se občas dostanu na území s vyhlášeným stanným právem, kde za zničenou openkrad hrozí lynč (no dobře, tohle bylo trochu nadsazené).
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.