Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Poslední tři dny jsem byl na úvodním školení o Javě a OOP. Školení vedl Rudolf Pecinovský, musím říct, že je to opravdu kapacitu na první pohled. Už kdysi jsem od něj četl knihy Objektové programování, takže jsem tak trochu tušil, co od školení čekat, ale i tak, byl jsem mile překvapen No ale to jsem trochu odbočil...
Přestože možná čekáte, že tohle bude zápis plný mých zkušeností s uvedenou soukromou VŠ, je tomu přesně naopak. Chtěl bych se zeptat, jestli se mezi návštěvníky ABC nenajde někdo, kdo má s touto školou praktické zkušenosti.
Protože mé předchozí studium v závěru trochu neklaplo, a protože s gymplem jako nejvyšším dosaženým vzděláním skončit nehodlám, rozhoduji se, kam se jít vzdělávat nyní. Na dlouhé 5-ti leté studium už moc náladu nemám, nehledě na to, že první 2-3 roky bych ztratil studiem obecným předmětů, které jsem už (v docela hlubokém rozsahu) jednou absoloval, hledám něco trochu více praktického a kratšího. Jako ideální se mi zdá být právě Unicorn College, která (alespoň z doslechu) má celkem dobrou pověst. Nicméně to stojí docela dost peněz (30k na semestr) a docela dost teď spotřebuje dcerka, nechtěl bych šlápnout vedle.
Tudíž, nemá někdo z vás informace přímo z první ruky? Díky za případné info.
Takže, tohle není žádný objevný příspěvek, ale dotaz. Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.
Co bych potřeboval: mám prodejní systém napsaný v PHP a SAPu jako backendu. K tomu hromada JavaScriptu. Do systému se zadávají klienti, různé údaje ohledně jejich koupě atd. Ve výsledku se tyto údaje mají použít k naplnění šablony smlouvy a následně se tato vyplněná šablona vytiskne.