Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Poslední tři dny jsem byl na úvodním školení o Javě a OOP. Školení vedl Rudolf Pecinovský, musím říct, že je to opravdu kapacitu na první pohled. Už kdysi jsem od něj četl knihy Objektové programování, takže jsem tak trochu tušil, co od školení čekat, ale i tak, byl jsem mile překvapen No ale to jsem trochu odbočil...
Přestože možná čekáte, že tohle bude zápis plný mých zkušeností s uvedenou soukromou VŠ, je tomu přesně naopak. Chtěl bych se zeptat, jestli se mezi návštěvníky ABC nenajde někdo, kdo má s touto školou praktické zkušenosti.
Protože mé předchozí studium v závěru trochu neklaplo, a protože s gymplem jako nejvyšším dosaženým vzděláním skončit nehodlám, rozhoduji se, kam se jít vzdělávat nyní. Na dlouhé 5-ti leté studium už moc náladu nemám, nehledě na to, že první 2-3 roky bych ztratil studiem obecným předmětů, které jsem už (v docela hlubokém rozsahu) jednou absoloval, hledám něco trochu více praktického a kratšího. Jako ideální se mi zdá být právě Unicorn College, která (alespoň z doslechu) má celkem dobrou pověst. Nicméně to stojí docela dost peněz (30k na semestr) a docela dost teď spotřebuje dcerka, nechtěl bych šlápnout vedle.
Tudíž, nemá někdo z vás informace přímo z první ruky? Díky za případné info.
Takže, tohle není žádný objevný příspěvek, ale dotaz. Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.
Co bych potřeboval: mám prodejní systém napsaný v PHP a SAPu jako backendu. K tomu hromada JavaScriptu. Do systému se zadávají klienti, různé údaje ohledně jejich koupě atd. Ve výsledku se tyto údaje mají použít k naplnění šablony smlouvy a následně se tato vyplněná šablona vytiskne.