Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.OMG, prosím řekni, že jméno tvého blogu nemá nic společného s touhle Elliot.
My máme něco podobného vyřešeno nikoliv přes Word -> HTML -> Word -> RTF nebo jak to bylo , ale pomocí OpenOffice.
V OO jsou udělané šablony, na místech, kde se cosi kdesi doplňuje jsou dohodnuté sekvence (např. #JMENO#). Příslušné šablony jsou nahrané na serveru a využívá se toho, že OO ukládá defacto v zazipovaném XML. Takže PHP skript si šablonu odzipuje, udělá potřebné preg_replacy, respektive dogeneruje XML kódy různých tabulek a podobně, výsledné XML zase zazipuje a nabídne uživateli jako OO dokument.
Výhodou oproti tomu vašemu řešení je, že se "formátování" neřeší v HTML nýbrž v nativní OO formátu, takže je to bezproblémové. Nevýhodou je, že byla skutečně nezanedbatelná onanie vyladit manipulaci s tím XML formátem. Nicméně, když se to jednou udělalo, dají se ty šablony (v rozumné míře) modifikovat, aniž by se muselo sahat do výkonného kódu.
content.xml
a ten se s predpripravenym zbytkem zazipuje do ODT. Popripade muzes ty data do sablony dostat jinak nez XSLT, ale tohle mi pripadne jako nejlepsi.
Pokud na druhe strane nechteji pouzivat OOo, muzes zkusit http://odf-converter.sourceforge.net/
Dokumentaci ti budiz specka ODF a volne dostupna e-kniha OASIS OpenDocument Essentials.
Kdyby na druhe strane vylozene nechteli ODF, poradil bych ti jeste OOXML a nejaky plugin pro nej do starsiho Wordu. Nicmene vzhledem k soucasnemu nejistemu postoji samotneho MS vuci OOXML (tedy alespon navenek...) si nejsem jisty, jak moc perspektivni reseni by to bylo.
Mmm, jakmile někde vidím napsáno XSLT, utíkám pryč, takže jsem to lehce minul:-P
Celkom by ma zaujimalo akym sposobom pristupujte z PHP do SAP?
Tiskni
Sdílej: