V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Takže, tohle není žádný objevný příspěvek, ale dotaz. Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.
Co bych potřeboval: mám prodejní systém napsaný v PHP a SAPu jako backendu. K tomu hromada JavaScriptu. Do systému se zadávají klienti, různé údaje ohledně jejich koupě atd. Ve výsledku se tyto údaje mají použít k naplnění šablony smlouvy a následně se tato vyplněná šablona vytiskne.
V současné době to řeším tak, že šablonu ve Wordu, kterou mi připraví prodejkyně, převedu (Uložit jako...) do HTML kódu. Tento HTML kód naplním trochou PHP, které si ze SAPu nasosá data a následně celé toto vyplněné HTML pošle jakože RTF dokument. Ten, jakožto zasociovaný s Wordem se v tomto otevře, prodejkyně má možnost případně něco doupravit, a následně jej vytiskne. V čem je problém s tímto (ne)dokonalým přístupem? V tom, že jelikož je to celé v podstatě HTML stránka, formátování je nevalné. Ono jde v de facto jen o mezeru sem, mezeru tam, ale pokud má být něco zarovnáno do sloupečku a někde mezírka chybí, zvlášt na smlouvě za pár mega to nevypadá dobře.
Tudíž potřebuji poradit. Neměl někdy někdo stejný problém, jak plnit šablonu daty v PHP systému tak, aby byla následně ready-to-print? Další můj nápad byl ten, že bych šablonu napsal v TeXu a data do toho doplnil na způsob preg_replace
atd. Tím bych se zbavil problému s nekvalitním výstupem, na druhou stranu šablony se mění cca 4x do roka, každá má řádově 20 stran a prodejkyně to neumí, tudíž bych to musel dělat já. Což dělat nebudu. Pokud má někdo nějakou radu, sem s ní prosím.
Tiskni
Sdílej:
Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.OMG, prosím řekni, že jméno tvého blogu nemá nic společného s touhle Elliot.
My máme něco podobného vyřešeno nikoliv přes Word -> HTML -> Word -> RTF nebo jak to bylo , ale pomocí OpenOffice.
V OO jsou udělané šablony, na místech, kde se cosi kdesi doplňuje jsou dohodnuté sekvence (např. #JMENO#). Příslušné šablony jsou nahrané na serveru a využívá se toho, že OO ukládá defacto v zazipovaném XML. Takže PHP skript si šablonu odzipuje, udělá potřebné preg_replacy, respektive dogeneruje XML kódy různých tabulek a podobně, výsledné XML zase zazipuje a nabídne uživateli jako OO dokument.
Výhodou oproti tomu vašemu řešení je, že se "formátování" neřeší v HTML nýbrž v nativní OO formátu, takže je to bezproblémové. Nevýhodou je, že byla skutečně nezanedbatelná onanie vyladit manipulaci s tím XML formátem. Nicméně, když se to jednou udělalo, dají se ty šablony (v rozumné míře) modifikovat, aniž by se muselo sahat do výkonného kódu.
content.xml
a ten se s predpripravenym zbytkem zazipuje do ODT. Popripade muzes ty data do sablony dostat jinak nez XSLT, ale tohle mi pripadne jako nejlepsi.
Pokud na druhe strane nechteji pouzivat OOo, muzes zkusit http://odf-converter.sourceforge.net/
Dokumentaci ti budiz specka ODF a volne dostupna e-kniha OASIS OpenDocument Essentials.
Kdyby na druhe strane vylozene nechteli ODF, poradil bych ti jeste OOXML a nejaky plugin pro nej do starsiho Wordu. Nicmene vzhledem k soucasnemu nejistemu postoji samotneho MS vuci OOXML (tedy alespon navenek...) si nejsem jisty, jak moc perspektivni reseni by to bylo.
Mmm, jakmile někde vidím napsáno XSLT, utíkám pryč, takže jsem to lehce minul:-P
Celkom by ma zaujimalo akym sposobom pristupujte z PHP do SAP?