Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Takže, tohle není žádný objevný příspěvek, ale dotaz. Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.
Co bych potřeboval: mám prodejní systém napsaný v PHP a SAPu jako backendu. K tomu hromada JavaScriptu. Do systému se zadávají klienti, různé údaje ohledně jejich koupě atd. Ve výsledku se tyto údaje mají použít k naplnění šablony smlouvy a následně se tato vyplněná šablona vytiskne.
V současné době to řeším tak, že šablonu ve Wordu, kterou mi připraví prodejkyně, převedu (Uložit jako...) do HTML kódu. Tento HTML kód naplním trochou PHP, které si ze SAPu nasosá data a následně celé toto vyplněné HTML pošle jakože RTF dokument. Ten, jakožto zasociovaný s Wordem se v tomto otevře, prodejkyně má možnost případně něco doupravit, a následně jej vytiskne. V čem je problém s tímto (ne)dokonalým přístupem? V tom, že jelikož je to celé v podstatě HTML stránka, formátování je nevalné. Ono jde v de facto jen o mezeru sem, mezeru tam, ale pokud má být něco zarovnáno do sloupečku a někde mezírka chybí, zvlášt na smlouvě za pár mega to nevypadá dobře.
Tudíž potřebuji poradit. Neměl někdy někdo stejný problém, jak plnit šablonu daty v PHP systému tak, aby byla následně ready-to-print? Další můj nápad byl ten, že bych šablonu napsal v TeXu a data do toho doplnil na způsob preg_replace
atd. Tím bych se zbavil problému s nekvalitním výstupem, na druhou stranu šablony se mění cca 4x do roka, každá má řádově 20 stran a prodejkyně to neumí, tudíž bych to musel dělat já. Což dělat nebudu. Pokud má někdo nějakou radu, sem s ní prosím.
Tiskni
Sdílej:
Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.OMG, prosím řekni, že jméno tvého blogu nemá nic společného s touhle Elliot.
My máme něco podobného vyřešeno nikoliv přes Word -> HTML -> Word -> RTF nebo jak to bylo , ale pomocí OpenOffice.
V OO jsou udělané šablony, na místech, kde se cosi kdesi doplňuje jsou dohodnuté sekvence (např. #JMENO#). Příslušné šablony jsou nahrané na serveru a využívá se toho, že OO ukládá defacto v zazipovaném XML. Takže PHP skript si šablonu odzipuje, udělá potřebné preg_replacy, respektive dogeneruje XML kódy různých tabulek a podobně, výsledné XML zase zazipuje a nabídne uživateli jako OO dokument.
Výhodou oproti tomu vašemu řešení je, že se "formátování" neřeší v HTML nýbrž v nativní OO formátu, takže je to bezproblémové. Nevýhodou je, že byla skutečně nezanedbatelná onanie vyladit manipulaci s tím XML formátem. Nicméně, když se to jednou udělalo, dají se ty šablony (v rozumné míře) modifikovat, aniž by se muselo sahat do výkonného kódu.
content.xml
a ten se s predpripravenym zbytkem zazipuje do ODT. Popripade muzes ty data do sablony dostat jinak nez XSLT, ale tohle mi pripadne jako nejlepsi.
Pokud na druhe strane nechteji pouzivat OOo, muzes zkusit http://odf-converter.sourceforge.net/
Dokumentaci ti budiz specka ODF a volne dostupna e-kniha OASIS OpenDocument Essentials.
Kdyby na druhe strane vylozene nechteli ODF, poradil bych ti jeste OOXML a nejaky plugin pro nej do starsiho Wordu. Nicmene vzhledem k soucasnemu nejistemu postoji samotneho MS vuci OOXML (tedy alespon navenek...) si nejsem jisty, jak moc perspektivni reseni by to bylo.
Mmm, jakmile někde vidím napsáno XSLT, utíkám pryč, takže jsem to lehce minul:-P
Celkom by ma zaujimalo akym sposobom pristupujte z PHP do SAP?