Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
Přestože možná čekáte, že tohle bude zápis plný mých zkušeností s uvedenou soukromou VŠ, je tomu přesně naopak. Chtěl bych se zeptat, jestli se mezi návštěvníky ABC nenajde někdo, kdo má s touto školou praktické zkušenosti.
Protože mé předchozí studium v závěru trochu neklaplo, a protože s gymplem jako nejvyšším dosaženým vzděláním skončit nehodlám, rozhoduji se, kam se jít vzdělávat nyní. Na dlouhé 5-ti leté studium už moc náladu nemám, nehledě na to, že první 2-3 roky bych ztratil studiem obecným předmětů, které jsem už (v docela hlubokém rozsahu) jednou absoloval, hledám něco trochu více praktického a kratšího. Jako ideální se mi zdá být právě Unicorn College, která (alespoň z doslechu) má celkem dobrou pověst. Nicméně to stojí docela dost peněz (30k na semestr) a docela dost teď spotřebuje dcerka, nechtěl bych šlápnout vedle.
Tudíž, nemá někdo z vás informace přímo z první ruky? Díky za případné info.
Tiskni
Sdílej:
# Objektová analýza a návrh IS # Vývoj a administrace relačních databází Microsoft SQL Server / Oracle # Vývoj v J2EE / ASP.NETtak tam by me nedostali ani kdyby mi za to platili oni..
Ale studovat jen kvůli papíru nebo těm několika písmenkům, je blbost (pokud jde o IT samozřejmě).Kvuli cemu jeste?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
jediný semestr algoritmizace, během kterého pravděpodobně ani nestačí pochopit rekurziA proč by měl? Kdokoli, kdo potřebuje víc než nula semestrů na pochopení rekurze, ten buď je mdlejšího rozumu, nezajímá se o to, nebo nemá dost praxe (což se vyřeší samo). Nebo jste myslel větu o rekurzi?
A porovnávat je dává velmi dobrý smysl, protože na kvalitě lidí přímo závisí kvalita softwaru.A co je ta kvalita? Porovnávat ty dva by bylo jako porovnávat třeba bagristu a tesaře - prostě dělají jinou práci, oba potřebujete, potřebujete aby oba byli kvalitní, ale otázka "který je lepší?" nedává smysl.
Kupodivu i ten nabušený algoritmista se musí dál vzdělávat, aby zůstal nabušeným algoritmistou i za nějaký čas. Takže kde je ten rozdíl?Jo, občas stráví odpoledne nad programovacím jazykem. Pokud náhodou jednou za několik let musí zkouknout jeden novej algoritmus, tak je to zázrak :). Stejně se toho většina vymyslela před více než třiceti lety.
Kupodivu i ten nabušený algoritmista se musí dál vzdělávat, aby zůstal nabušeným algoritmistou i za nějaký čas. Takže kde je ten rozdíl?Jo, občas stráví odpoledne nad programovacím jazykem. Pokud náhodou jednou za několik let musí zkouknout jeden novej algoritmus, tak je to zázrak :). Stejně se toho většina vymyslela před více než třiceti lety (a to včetně různých metod a modelů).
zatímco kdo vystudoval ústav typu Unicorn college, zná sice spoustu praktických detailů, zato však mu naprosto schází nadhled a schopnost řešit problémy, které ještě nikdo před ním nevyřešil.To jsou problémy, které jsou (z pohledu takového člověka) neřešitelné a je o tom potřeba přesvědčit šéfa :). Btw... na nějaké podobné škole jsem viděl v materiálech problém batohu psaný jako NP-úplný problém. To by bylo v pořádku, jenže jejich zadání bylo tuším omezené na něco takového, na co jsme s tebou dělali polynomiální algoritmus (nepamatuju si detaily).
Nebo tam fakt nemaji nic ani z takovych zakladu jako je teorie formalnich jazyku?Tak to pobavilo
Nemám sice osobní zkušenosti, ale potkal jsem člověka, který tam studuje a slyšel jsem náborovou přednášku jednoho borce (bývalého studenta naší střední školy) z Unicornu u nás na škole (žlab). Nesnažím se školu nijak hodnotit, je to jen výcuc toho, co jsem zaslechl. Zdaleka ne vše je o škole, a na Unicornu se určitě najdou i hodně chytří lidé a když člověk chce, vypracuje se. Je to spíš o tom, jaký je standard, resp. k čemu tě ta škola donutí ...
Náborovou přednášku bych krátce popsal odpovědí "přednášejícího" na otázku, jak je Unicorn obtížný: "No ... na žlabu sem jednou propadl, pak sem zkoušel FEL kde sem vyletěl hned v prváku, další rok sem to tam zkoušel znova a zas mě vykopli. Tak sem zkusil Unicorn a je to maximálně v pohodě, mám stipendium!"
Pak jsem se bavil s člověkem, který letos dokončil prvák na Unicornu, říkal že v matice brali hlavně lineární algebru (nezmiňoval v jakém rozsahu), ale hlavně byl strašně namachrovanej, jak se zná s majitelem zmíněné VŠ a má to "prostě f pohodě"
Nakonec abych nezapomněl - ze třídy od nás na Unicorn šel jediný člověk. Byl to chronickej pařan, jehož znalosti končili přibllžně u poklikání na ikonku "Lineage" a nadávání na Linux (modří už vědí :-P).
Nakonec je na místě otázka, zda věřit škole, která svým absolventům (bakalářům!) slibuje po škole plat "od 90 000 Kč"
Každý student tam má svého "strážce" (už nevím jak to nazval)Co mentor? Taky jsem měl jednou v zaměstnání takovýho "mentora"...
Celkově na mě škola působila dojmem "Zaplať a máš vejšku".Neznam, ale verim tomu
Pak jsem se bavil s člověkem, který letos dokončil prvák na Unicornu, říkal že v matice brali hlavně lineární algebru (nezmiňoval v jakém rozsahu)Vsak to je z pohledu toho, co se tam pak uci dal asi nejrelevantnejsi oblast matematiky, ne? Me to taky prislo jako ze lingebra tou informatikou "smrdela" nejvic...
Nakonec je na místě otázka, zda věřit škole, která svým absolventům (bakalářům!) slibuje po škole plat "od 90 000 Kč"A proc ne? Vzdyt je uplne jedno, jestli je bakalar, magistr nebo mistr tesar. Pokud je schopna je za 3 roky naucit tolik veci, ze si je pak ceni jako Project Managery na 90 (jako ze to IMHO jde, pokud to nejsou uplny dreva a maj predpoklady), tak nevidim problem.![]()
Vsak to je z pohledu toho, co se tam pak uci dal asi nejrelevantnejsi oblast matematiky, ne? Me to taky prislo jako ze lingebra tou informatikou "smrdela" nejvic...Já to nijak nerozporuji, uvedl jsem to jen jako fakt.
A proc ne? Vzdyt je uplne jedno, jestli je bakalar, magistr nebo mistr tesar. Pokud je schopna je za 3 roky naucit tolik veci, ze si je pak ceni jako Project Managery na 90 (jako ze to IMHO jde, pokud to nejsou uplny dreva a maj predpoklady), tak nevidim problem.Vážně? Tak to mi ukažte tu armádu bakalářů-Project Managerů z Unicornu co mají 90K
pokud chcete jenom titul tak vicemene bude stacit projit kombinovanym studiem jakekoliv univerzity. co vim, tak jsou to vetsinou ,,lite verze'' bezneho studia a ucitele obcas umi prihlednout k tomu, ze tito studenti uz maji svoje roky, rodiny, atd. z toho bych opravdu strach moc nemel... spis to asi chce hodne velkou vydrz...NO, tak v tom pozor na MFF CUNI. Mam Bc. z JCU (bylo to jenom trilety). Tak jsem si rikal, zkusim kombinovany studium pri praci. Predmety mi uznaly, nezacinal jsem od zacatku. Kdyz jsem zjistoval studijni materialy, tak rozhovor s jednim vyucujicim (ostatni to meli na webu, nebo odpovedeli na email) byl priblizne takhle: Ja: "Dobry den, delam kombinovanou formu studia a potreboval bych materialy ke studiu. Nenasel jsem je na Vasich strankach, a asi Vam ode mne nechodi emaily." Vyucujici: "No, prijdte na hodinu a tam se domluvime" Ja: "No, ja ale pracuju na plny uvazek. Proto jsem se prihlasil do kombinovane formy, abych to mohl studovat pri praci." Vyucujici: "No, to se mi ale vubec nelibi kolego." Takze podpora kombinovaneho studiu primo od nekterych vyucujicich je naprosto "skvela". A jestli chces jenom nejakej titul, tak zkus holt neco kratkyho a jednoduchyho. Ja jsem delal pedagogickou fakultu JCU, 3-letej neucitelskej obor informatika a vyp.technika. Meli jsme tehdy Smalltalk (to bylo pro me opravdu dobry, to byl skutecny OOP), Cecku (tehdy jsem ho vubec neumel), neco matiky, Linux, ale taky veci jako teorie automatu, a taky silenosti jako ekonomika, ucetnictvi (to byly pro me drsny veci a sotva jsem prolez). Samozrejme, v praxi pouzivam uplne neco jinyho, ale ten titul se hodi, ikdyz je to jenom Bc. Tak mozna bys nasel neco podobnyho i nekde jinde.
s gymplem jako nejvyšším dosaženým vzděláním skončit nehodlámTady bude ten problém.
těm absolovaná školení a certifikace ukáží, jak se věci majíA existují ještě dnes vůbec nějací manažeři, kteří posuzují podle stupně znalosti a podobných věcí?
Já si nedokážu život jenom se střední představit.Nemohu posoudit. Nikdy jsem nad tím neuvažoval.
A sám bych se potřebné věci nikdy nenaučil.Otázkou je, co považujete za potřebné…
To právě nevímJá teda také ne, ale poté co jsem viděl jejich reklamy v CHIPu(Vysoká škola s komerční reklamou v časopise?) jsem se tam mrknul a přišlo mi to tak. Né že by se IT-markeťáci nepěstovali i jinde, ale v takové míře? BTW: Neměli oni tady na Abíčku náhodou reklamu, že hledají někoho kdo bude učit Unixy?
Vysoká škola s komerční reklamou v časopise? ... Neměli oni tady na Abíčku náhodou reklamu, že hledají někoho kdo bude učit Unixy?
Hmm, ani v jednom nevidím problém. Jde přeci jen o soukromou vysokou školu, takže reklama je možnost jak oslovit co největší počet uchazečů. Stejně tak proč by nehledali někoho, kdo by Unixy vyučoval tady, na Linuxovém serveru. Řekl bych, že koncentrace expertů tady bude celkem vysoká. Experty nemyslím vyšokoškolské pedagogy, kteří právě s praxí mají občas společného docela málo.
Jde přeci jen o soukromou vysokou školu, takže reklama je možnost jak oslovit co největší počet uchazečů.První věc která mě napadne jako běžného čtenáře/konzumenta: Asi ji opravdu potřebuje.
Stejně tak proč by nehledali někoho, kdo by Unixy vyučoval tady, na Linuxovém serveru.První věc která mě napadne jako běžného čtenáře/konzumenta: To se tam ještě nevyučuje?
Soukromé školy nemají několiksetletou historii, aby reklamu nepotřebovali...Samozřejmě. Bohužel sám mám s takovýmito reklamními školami zkušenost, protože jsem na jedné napoloreklamní byl.
Navíc, to že někdo hledá vyučujícího neznamená, že se to už nevyučuje.Opravdu jsem tam v době, kdy jsem se tam díval já, nic o Unixu nenašel(třeba sem jen špatně hledal).
Experty nemyslím vyšokoškolské pedagogy, kteří právě s praxí mají občas společného docela málo.A někdy taky docela hodně. Obě možnosti potkáš :).
Ahoj, no tak já na Unicorn College chodím a musim říct, že jsem velmi spokojená. Všechno co tvrdí a čim se chlubí je pravda. Nemůžu si stěžovat. Doporučuju, jít se podívat na den otevřených dvěří.
Hmm, ve vašem příspěvku mi chybí jakákoliv konkrétní informace. Vždyť tam ani není napsáno, který obor a jaký ročník studujete.
No a co ? :D Subjektivni nazor....pokud se chces dozvedet vic, navstiv den otevrenych dveri. Ja sam sem byl jan na dnu otevrenych dveri VSMIE tak Unicorn....Musim rict, ze Unicorn na me zapusobil rozhodne mnohem lip. Hlavne kvuli zazemi, vybaveni, ale co me nejvic sokovalo, byl rozdil v poctu navstivenych hodin behem kombinovaneho studia. Uvedu priklad: na VSMIE ma zak komb studia na 1 semestr cca 3-4 navstevy (cviceni + prednaska) = cca jedna za mesic xD To je docela vostry, kdyz si spocitate ze zaplatite 25k za jeden semestre a navstivite skolu v tak "krasnem" poctu. Potom opravadu titul pouze kupujete, proc vse ostatni je pouze na Vas. Predem rikam, ze se to tyka KOMB.! studia. Naproti tomu Unicorn nabizi u komb. studia 2 a 2 prednasky a cviceni za tyden....!!!! Ja si myslim, ze to je dost markantni rozdil! Opojim fakt, ze Unicorn Vam nabidne behem studia opravdu zajimavou staz!
no jo člověče, ale když přídeš utahanej v půl osmý večer z práce tak se ti houby chce na konzultace a cvičení, pokud jako já máš dvě děti, práci a ženu, tak i ta jedna návštěva je vcelku dost a musim si to odřít sám, nachystám si dotazy, nebo ještě lépe komunikuji s lektorem po netu, nevidim důvod proč se jim tam ještě cpát osobně zbytečně zabereš parkovací místo, skoupíš jim věci v kantýně a ještě budeš vočumovat mladý holky
) radši po netu a pěkně doma s manželkou