Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 18:25
Základ celého systému je JES
JES 5 (Sun Java Enterprise System)* Access Manager * Application Server Enterprise Edition * Directory Server Enterprise Edition * Java Studio Creator * Java Studio Enterprise * Message Queue * Portal Server * Sun Cluster * Sun Studio * Web Server * Web Proxypředstavuje zhruba equivalent MS produktů
MS Windows Server 2003 Enterprise Edition Active directory <-> DS + Access Manager běhové prostředí Win + Cluster + Web server ISS <-> Application Server (částečně Web Server) MS Message Queuing <-> Message Queue SharePoint Portal Server <-> Portal Server Microsoft ISA Server <-> Web Proxy Visual Studio Enterprise <-> Java Studio Creator, Java Studio Enterprise, Sun Studio (každý má trochu jiné zaměření)
komunikační nadstavba
JCS 5 (Sun Java Communications Suite)* Calendar Server * Messaging Server * Communications Express * Connector for Microsoft Outlook * Communications Sync * Instant Messagingpředstavuje zhruba equivalent MS produktů
MS Exchange <-> Messaging Server, Calendar Server, Communications Express, Communications Sync, Connector for Microsoft Outlook pokud vím MS nedodává firemní obdobu MSN <-> Instant Messaging (vytuněný Jabber server)
Pak jsem taky procházel dokumentaci :) Takže ono je to modularni a můžu s tím udělat vlastně to, co jste psal výše, pomocí dílčích modulů... Jenom by mě tedy zajímalo, jak DS + Access Manager se dá použít místo AD (Active directory <-> DS + Access Manager)Produkty nejsou plně identické, ale v mnoha vlastnostech se setkávají. Access Manager může například pro autentizaci využívat i AD, Kerberos apod. Záleží na konkrétním nasazení.
Takže v zásadě, když tam nenahraji ty další moduly, mohu používat prostě JCS5 namísto exchange serveru? V poslední době hledám vhodnou náhradu za MS Exchange, takže toto by asi šlo, že?Opět platí, že produkty nejsou plně identické, ale v mnoha nasazeních nahrazují MS exchange. Více informací naleznete například zde: http://www.sun.com/software/products/messaging_srvr/features.xml
BTW nikde jsem nenašel, jak vypadá to webové rozhranní... dají se někde najít nějaké screenshoty? Asi to bode ve stylu J2EE serveru? před pár lety jsem s tím pracoval a líbilo se mi to:)Lze využívat MS-Outlook včetně kalendáře, todo a kooperace se skupinami nebo webové rozhraní.
BTW2 nenašel jsen na webu kolik to vlastě stojí :) pro menší firmu do 100PC.Kupuje se podpora na kmenového zaměstnance na rok, kdy minimální balík je 100 kusů. Cena je cca 50$ za kus, tedy cca. 5000$/rok. Na aktuální podmínky a cenu je třeba se doptat dodavatelů.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.