Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 07:26
Na iHnedCz je pokus o nástin rozboru vztahu vzdělání a kriminality. Mne tam hlavně překvapilo, jak moc mají stát popravy. Taky uváděné údaje jsou dost vytržené ze souvislostí, třeba u toho pojistného je cena platná při současném stavu a čekám, že se může o dost změnit při objevení jiných a výnosnějších "kšeftů". A tuto by neměl být článek pro ekonomy, ale sociology. Když má člověk perspektivu a uplatnění, tak snad "nezlobí"?
Tiskni
Sdílej:
Ano kriminalita v USA klesla, ale není to zásluhou tvrdých trestů, ale toho, že jsou do důsledku (kéžby) řešeny i drobné kriminální činy. Ty totiž páchají většinou mladí pachatelé. Pokud si zažiju, že budu vždycky chycen, tak mám velkou naději, že toho nechám.
Odstrašující funkce trestu je pochybná. Oni si totiž ti mazáci myslí (a věří), že zrovna je nechytnou, neb jsou genialní.
možno by pomohlo prenajať si nejakú väznicu povedzme na sibíri alebo v číne. urobiť tomu dajaké pr. to by odradilo oveľa viac )
Nedavno jsem viděl dokument o trestu pro mladivstvé delikventy v Německu (myslím, že to bylo z Mnichova - bez zaruky). Posilaji je na Sibiř. Bydlí v domku, kde se musí o sebe starat sami (dřevo, topení, úklid, vařeni...), musí chodit do ruské školy (kdo nemá prospěch, jde bručet na tvrdo), výuka je v ruštině. Je pravda, že mají trest snížený na polovinu, ale prý ještě nikdo z těch, co prošli tímhle vyhnanstvím, nerecidiboval.
Čím to bude?
Prozatím děkuji všem za příspěvky a náměty k bádání. O Americe vím hlavně to, že starosta New Yorku (? Giuliani?) zaved přísný metr a zadařilo se mu snížit zločinnost, pak jsem zaslech něco o tom, že občas asi padne trestající ruka i na nevinné.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.