Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 17:53
Jediným možným omezením volebního práva by IMHO mohl být nějaký test, kde musí občan žádající o možnost volby dokázat znalosti takových těch podstatných věcí jako základní myšlenky různých politických ideologií, nedávná historie naší země nebo přehled o současném dění...To by jiste bylo mozne. Problem ovsem je, ze lide, kteri by takovym testem prosli, by si nedovolili uvazovat o omezeni volebniho prava.
System, ktery navrhuje autor, neni zase tak strasne odlisny od realneho socialismu - tam take mohli rozhodovat jen clenove strany, kteri slozili zkousky - a kdo asi rozhodoval o obsahu tech zkousek?A ten systém tak fungoval. Kdyby ty zkoušky nebyly nijak zaujaté a mohl je složit každý, tak nevím, proč by to nemohlo fungovat. Neomezuje tě tvá rasa, tvá minulost ani tvé názory, jen musíš znát fakta (která jsou neměnná nebo je nějak jinak ošetřené, aby si nikdo nevydával za fakt co se mu zlíbí). Přijde mi to smysluplné stejně jako řídit auto jen s řidičákem...
Kdyby ty zkoušky nebyly nijak zaujaté a mohl je složit každýA te pohadce o osvicenem absolutistickem vladci take veris? Tohle je prave dobra ukazka naivity vyplyvajici z neznalosti historie. Pokud ty zkousky muze slozit kazdy, nemaji zadny smysl. Ono fakticky uz takovy system v Evrope mame, vuci pristehovalcum, a je to zavazny problem. Mnoho lidi nema obcanstvi, a pritom tady leta ziji a pracuji, nemohou volit a tak se z nich fakticky stavaji obcane druhe kategorie. Analogie s ridicakem neni spravna, protoze lide (aspon v demokracii) mohou rozhodovat o tom, jaka budou pravidla silnicniho provozu, at uz ridicak maji nebo ne. To co chces je ekvivalentni tomu, aby o pravidlech (vcetne moznosti ziskani ridicaku) rozhodovali jen lide s ridicakem.
Protoze pokud opravdu znas historiiNo, já jen že původní demokracie, která byla vzorem pro tu naší, byla taky omezená a fungovala. Viděl jsem například návrhy, že by stát platil 500kč každému, kdo nepůjde k volbám, aby tam chodili jen lidi, které to opravdu zajímá.
by stát platil 500kč každému, kdo nepůjde k volbámJako ze by stat odmenoval lhostejnost vuci vecem verejnym?
systém založený na hlasování na sociální síti,o tom ma tu už niekoľko dní presviedča synátor:)... tiež je z Tvojej jazykovej skupiny
Vůbec nemám tušení, co to má znamenat, a popravdě mě to ani nezajímá.keď som si prečítala ten wikipedistický článok o mikronárodoch (čo to len tí ľudia nenavymýšľajú za hovadiny!), zapadol si mi do kategórie "efemérních projektů existujících v hlavě jediného člověka, které celé hnutí spíše diskreditují" ... i keď je to na hlavu ceôé aj bez takýchto projektantov
Co mi chybí je prostor pro experimentování. Dneska ani skupina lidí, která by ráda zkusila něco jiného nemá možnost se přemístit někam, kde by to na sobě mohli dobrovolně zkoušet.To by nemělo smysl. V menších skupinkách by mohlo fungovat něco, co by jinak bylo nepoužitelné. Zvlášť když to budou dobrovolníci, kteří mají stejné smýšlení. Např. to jak spolu žijí mniši v klášterech nepůjde převést na větší celek...
Co mi chybí je prostor pro experimentování.Je to uplne stejne jako treba v medicine, uz neni starovek, aby stacilo sehnat si otroka nebo zlocince a mohl jsi na nem provadet libovolne experimenty. Jsou nejaka eticka omezeni. Stejne tak nemuzes jen tak experimentovat s celym narodem.
Dneska ani skupina lidí, která by ráda zkusila něco jiného nemá možnost se přemístit někam, kde by to na sobě mohli dobrovolně zkoušet.Podle mne zrovna tahle moznost tady existuje. V 60. a 70. letech v USA existovalo spousta takovych komunit, od levicovych az po pravicove anarchisty. Ja myslim, ze hlavni problem je, ze ve skutecnosti se do toho nikomu nechce - lide, kteri maji anarchokapitalisticke (ale to plati i pro jine druhy revolucionaru) vlhke sny, si predstavuji, ze tomu budou velet, ale skutecnou praci odvede nekdo jiny. Jenze kdo?
Odin - často tu v diskuzi vidím návrhy stylem „tak se seber a táhni“Tam jde o neco jineho, tim narazime (aspon ja) na jeho pokrytectvi - on casto totez prosazuje u lidi, kteri maji treba prekarizovane zamestnani. Je to pripominka toho, ze proste "volny trh" (nebo jak to nazvat, proste jakasi neomezena evoluce myslenek) nevede vzdy k tomu, ze jsou dostupne vsechny volby. To plati jak o individualnich firmach tak i o statech. (Ja bych treba chtel zit ve vysoce demokratickem statu s minimalnim zakladnim prijmem, a pracovat v demokraticky rizenem kooperativu jako programator, ale taky nemuzu.)
Představ si, že by třeba tisíc lidí chtělo pro sebe totalitní diktaturu.Pokud chce nekdo zit v diktature, staci se vhodne ozenit nebo provdat.
Je to uplne stejne jako treba v medicine, uz neni starovek, aby stacilo sehnat si otroka nebo zlocince a mohl jsi na nem provadet libovolne experimenty. Jsou nejaka eticka omezeni. Stejne tak nemuzes jen tak experimentovat s celym narodem.No, to je docela .. eh. Psal jsem „kde by to na sobě mohli dobrovolně zkoušet“. Kde jsi vzal otroky a zločince?
Podle mne zrovna tahle moznost tady existuje. V 60. a 70. letech v USA existovalo spousta takovych komunit, od levicovych az po pravicove anarchisty.Bývávalo a ani tehdy to nebylo zrovna tolerované.
Ja myslim, ze hlavni problem je, ze ve skutecnosti se do toho nikomu nechce - lide, kteri maji anarchokapitalisticke (ale to plati i pro jine druhy revolucionaru) vlhke sny, si predstavuji, ze tomu budou velet, ale skutecnou praci odvede nekdo jiny. Jenze kdo?Imho za to může spíš fakt, že se musíš vzdát úplně všeho co máš, odstěhovat se od každého koho znáš a to celé s nejistým výsledkem, jestli tě zítra stát, na jehož území se chystáš experimentovat nerozšlápne, protože se mu zrovna něco znelíbilo. Zrovna ta historie mikronárodů je tohohle plná.
Je to stejne asi jako kdybys rekl "proc nekdo nemuze zkouset treba co se stane kdyz clovek pozije vetsi mnozstvi tezkych kovu".To by mě docela zajímalo proč by něco takového na sobě někdo nemohl vyzkoušet. Konkrétně třeba u zlata, wolframu a platiny se imho nestane nic, pokud to bude fyzicky spolknutelné tak, aby tě to nerozřezalo, nebo neucpalo.
Nevim jake ma pan Jedlicka problemy s Liberlandem, protoze me jeho konkretni aktivita nezajima (i kdyz pokud ma nejake pozitivni vysledky, rad si o nich prectu). Myslim, ze na to jde spatne. Pokud chces ukazat, ze tvuj system funguje, ukaz mi to na 1000 lidech. Pak muzes zkusit tvrdit, ze jsi suverenni stat, ale je to dost riskantni, protoze to znamena samozrejme ubranit se vuci vsem ostatnim (nebo je alespon dostatecne neprudit).To připomíná problém slepice a vejce.
Ja nepopiram, ze prosadit jiny system je tezke, ale myslim si, ze to neni duvod, proc se anarchokapitalismus neprosadil. Je spousta systemu, ktere by si zaslouzily prosadit vic (uz jen proto, ze jsou funkcni a prokazatelne vedou k prosperite), a presto se neprosazuji lehko.Já jsem ale uváděl anarchokapitalismus jen jako příklad, nic víc. Ne že bych to nějak chtěl obhajovat, ale imho anarchokapitalismus funguje docela dobře všude možně jinde (šedá ekonomika třeba), když ne jako hlavní monetární systém.
No v podstate jsi zopakoval to, co uz jsi napsal. Ja si porad myslim, ze se experimentovat da, akorat si musis najit cestu. Tu asi tezko najdeme v takto abstraktni rovine.To je pravda.
Muj nazor stale je, ze na sobe a par kamaradech muzes zkouset leccos, a stat te necha byt. Pokud to bude skutecne dobrovolne, proste o tom nikomu nerikejte, nikdo se to nedozvi a stat s tim nic nenadela. Akorat tedy u deti je jeste problem..Tak třeba v čechách nemůžeš žít jako žijí Amišové, nemůžeš neplatit daně, sociální a zdravotní. Tady si ani svépomocí nemůžeš postavit barák bez masivní spolupráce se systémem, jinak tě donutí ho strhnout. Takže ne. I kdybys odešel do lesů s nožem a sekerou, postavil si vlastní srub a žil v něm jen ze sběru bobulí, tak pokud nebudeš platit sociální a zdravotní, dřív nebo později by tě stát naprosto zničil, jakmile by se dozvěděl, kde jsi a penále z neplacení překročilo nějakou mez.
Pokud ovsem chces nejak do te sve koncepce zatahnout jine lidi (napr. obchodovat s nimi), pak ano, bude ti do toho stat mluvit, protoze je reprezentatem spolecnosti.To je asi ten nejdivnější důvod, co jsem kdy slyšel.
Napriklad nedavno v Cechach probehl experiment o tom, co se stane, kdyz se nedostatecne kontroluje kvalita prodavaneho alkoholu.Co já si vzpománám, tak to bylo naopak, ne? Ten alkohol pančovali kvůli dani, ne proto, že by byl špatně výrobní proces.
Tak třeba v čechách nemůžeš žít jako žijí Amišové, nemůžeš neplatit daně, sociální a zdravotní. Tady si ani svépomocí nemůžeš postavit barák bez masivní spolupráce se systémem, jinak tě donutí ho strhnout.OK, v tehle vecech mas mozna pravdu (ale to je v Cechach, puvodne jsi psal, ze to nejde nikde na Zemi). Stale k sobe ale nejsi dostatecne uprimny. Pokud bys chtel skutecne experimentovat s jinou socialni strukturou, tyhle veci nejsou velky problem, porad te to patrne vyjde levneji nez naklady na obranu vlastniho pidistatu. Myslim to tak, proc proste neakceptovat "hostitelsky stat" jen za jakysi fyzikalni system, ktery je zkratka nevyhnutelny a experimentovat v jeho mezich? Myslim, ze nejsou fatalni pro to, aby se nejaky dobrovolny spolek mohl nejak neortodoxne organizovat. A pokud jsou fatalni, pak to asi neni moc stabilni usporadani. Vazne, mame 21. stoleti, a problemy co zminujes jsou problemy 1. sveta.
Stejne tak nemuzes jen tak experimentovat s celym narodem.No nevim. V momente, kdy tady frci myslenky jako zakladni prijem, mam pocit, ze experimentovani s celym narodem, je naprosto zakladnim znakem vsech soucasnych levicovych smeru.
ze jsi to byl prave ty, kdo tvrdil ze vubec nezalezi na tom jakou zivotni uroven spolecnosti poskytne, nebot nejpodstatnejsim parametrem je socialni rovnostNevim, ze bych neco takoveho tvrdil ani proc by to tak melo byt. Patrne pletes nekolik mych tvrzeni dohromady. Pokud vim, driv jsem byl ohledne VOZP skepticky, protoze jsem mel za to, ze socialni situaci lidi nemusi sam o sobe uplne zlepsit. Ale nikdy jsem netvrdil, ze zpusobi chudobu ani ze by socialni rovnost mela byt nejdulezitejsim ekonomickym parametrem.
pokud tvuj experiment se zakladnim prijmem povede do uplne chudobyPatrne ne, takove experimenty uz se delaly a nic takoveho se nestalo. Ono to ani neni dost dobre mozne - lide svuj vseobecny zakladni prijem utrati a tim zpusobi ekonomickou aktivitu. To co realne brzdi ekonomiku je temer vzdy nedostatek disponibilnich prijmu na strane spotrebitelu. Nerozumim tvemu modelu. Na zaklade ceho si myslis, ze by VOZP zpusobil chudobu?
jakou uroven ma poskytovatJa si myslim, ze by mel zhruba odpovidat minimalni mzde.
A jeste k tem exekutorum bych si dovolil poznamku, ze jejich zdivoceni umoznily presne ty struktury, tedy zejmena silny stat, o kterem se hovori, ze by je naopak mel chranit.Takze myslis, ze situace z 90. let, kdy se bezne nesplacely pohledavky, byla lepsi? Ano, je to argument proti ceskemu statu, ale tezko statu obecne - na Zapade neco takoveho funguje bez problemu. Mozna ty to tak vnimas svymi ideologickymi brylemi, ale nejsem bezmezny zastance statu, zvlast v pripadech, kdy se chova mizerne. Jen povazuji alternativu - ze obcane nebudou moci rozhodovat o vecech verejnych vubec (coz nastane pri minimalizaci statu) - za horsi.
Muj nazor je, ze tenhle problem je stejny pro vsechny systemy, kde neni zpetna vazba mezi vstupem a vystupem. Tedy spis cim volnejsi vazba, tim horsi.OK, beru.
Zadny stat, nebo jeho prodlouzena ruka, nema potrebu vyjit obyvatelum vstric, protoze vstup ma vzdy zarucen.WTF? Jaký vstup má vždy zaručen? Dobrý a špatný stát se liší právě například silou oné zpětné vazby, která ovšem do značné míry souvisí s „národní mentalitou“. A zdá se mi, že ve tvém případě je patrný silně český pohled na věc.
A povazuji agendu se snahou o minimalizaci statu za bait-and-switch - OK, budes platit mene, ale zaroven ztratis demokratickou kontrolu...dodal, ze samozrejme lidem z vyssich strednich vrstev (hafo lidi tady) to tak pripadat nemusi, protoze si muzou myslet, ze svoji soucasnou mocenskou pozici ve spolecnosti nejak financne ukociruji (napr. budou si platit soukrome skoly misto statnich). Coz muze byt pravda, ale rekl bych, ze empiricky je soukroma infrastruktura spis drazsi nez infrastruktura statni.
Soukrome firma ti musi mit co nabidnout.Jenze zapominas na druhou stranku veci. Soukroma firma ti nic nabidnout nemusi. Stat ano. A to se samozrejme take deje; a kdyby ses na svet nedival uzce stredostavovskyma ocima, vedel bys o tom. Proto nejlepsi systemy v praxi byvaji kombinaci statniho a soukromeho (treba Skandinavie nebo Svycarsko). Jenze nutnym predpokladem pro takovy system je, aby stredni vrstvy chapaly, ze je v jejich zajmu, platit z dani statni, prestoze si vybrali soukrome.
Takove ultimatni paky soukromnik jen tezko dosahne.To neni pravda historicky ani dnes. Firmy mohou velice dobre udrzovat treba seznamy nezadoucich osob, ktere nebudou chtit zamestnat. V cem spociva ta "individualni zodpovednost", pokud jedinym zpusobem, jak veci resit, vidis odchod k nekomu jinemu? Kdo ma ten problem vyresit? Te zpetne vazbe, kterou popisujes, jaksi chybi ten aktuator. Ve skutecnosti se to vzdycky musi vyresit nejakym kompromisem navzajem si rovnych spoluobcanu, a kazdy kompromis je fakticky omezenim svobody. Existence demokratickeho statu je jen vyjadrenim ochoty ke vzajemnemu kompromisu; pokud bude mala, nemuze to fungovat v zadnem systemu.
To neni pravda historicky ani dnes. Firmy mohou velice dobre udrzovat treba seznamy nezadoucich osob, ktere nebudou chtit zamestnat.Ja myslim, ze vyse uvedene predvedly predevsim silne, totatalitni, staty. Nevsiml jsem si, ze by neco podobneho predvadeli soucasne firmy.
nebo systém založený na hlasování na sociální síti,V tej súvislosti: kuk sem.
Viděl jsem například návrhy, že by stát platil 500kč každémuto je to isté, ako podplácanie voličov, ktorých inak nezaujíma, kto vyhrá voľby, aby volili niektorú stranu každá politická strana to podplácanie pred voľbami používa, jedna sľúbi zníženie daní a výhody podnikateľom a "naštartovanie reforiem", ktoré povedú k zvýšeniu živonej úrovne, iná "sociálne balíčky" a "istoty" všetky sa potom obviňujú z populizmu pasívne volebné prívo by mohlo byť obmedzené... dnes môže za poslanca alebo starostu kandidovať aj pologramotný dement a človek, ktorý už v minulosti zneužíval postavenie a kradol
Špatně jsi to pochopila. 500,-Kč by dostal ten, kdo tam nejde. Což by byl BTW ten problém, o kterém píšu v blogu.Viděl jsem například návrhy, že by stát platil 500kč každémuto je to isté, ako podplácanie voličov, ktorých inak nezaujíma, kto vyhrá voľby, aby volili niektorú stranu
Vždyť jde o řízení státu, kurva! Do firmy si taky na řídící post ...Andrej?
On je prý nedůvěřivý k počítačům, na papíry hacker nemůžeuž chápem, takýto diár (notebook) by do igelitky nevošiel, o chvíľu mu aj ten kufor bude málo :) pôsobí s tou bagážou roztomilo, ako taký neškodný úradníček z účtárne,ktorému súvaha sedí na halier:)
Problém je v tom, že termín "podnikatel" zahrnuje cokoli od drobného živnostníčka (a mnohdy i toho, kdo si občas něco přivydělá a je tak hloupý, že to chce dělat legálně) až po… třeba právě Babiše.
Různá opatření pak dopadnou na různé podnikatele v různé míře. Já jsem třeba v současné době ten, kdo si jen občas něco přivydělá. A teď mne kvůli tomu, že jsem hrubě přecenil akceschopnost finančního úřadu (uznávám, bylo naivní myslet si, že zrušení registrace k DPH probíhá tak, že člověk přijde na FÚ, řekne "chci zrušit registraci k DPH" a za pár minut je vyřízeno), čeká nutnost zaplatit pár stovek za kvalifikovaný certifikát, zkoumání mizerně zdokumentovaných datových formátů a zoufalé doufání, že v tom, co jim pošlu, nenajdou nějakou drobnost, za kterou by mi okamžitě napařili automatickou pokutu ve výši přesahující můj obrat za rok 2015.
Pro pořádek ale dodávám, že já jsem měl na Babiše hned od začátku názor, že jediný rozdíl mezi ním a Bártou je ten, že Babiš je mnohem chytřejší a má těch peněz mnohem víc, takže je mnohem nebezpečnější.
Problém je v tom, že termín "podnikatel" zahrnuje cokoliTo mas pravdu, a mozna by zivnostnici udelali lepe, kdyby se jako socialni skupina snazili odlisit od podnikatelu (ve smyslu lidi, kteri zamestnavaji jine lidi). Ono je to tak trochu soucast pravicoveho ramovani skutecnosti. Pak se casto regulacni opatreni, ktera jsou namirena hlavne proti tem velkym, rozporuji proto, ze poskodi ty male. Ja si myslim, ze lidska spolecenstvi nejsou prilis zdatna ve vytvareni a dodrzovani pravidel, o kterych bychom chteli, aby platila jen od jiste, extremni miry. Jenze takovych je asi vetsina.
Dyť budou muset dětem od huby odtrhnout, novej ajfoun jim nekoupí hned ale až za dva týdny.Jo, jsou to zloději, my na ně dřeme a voni si kupujou nový auta a nový telefony... Pane, vy jste vůl. Uvědomujete si, že ne všichni podnikatelé jsou prodavači něčeho? Že jsou třeba tací, co ani nemají provozovnu, protože poskytují službu a jezdí za zákazníky? A to třeba i do míst, kde není signál ani na telefonování, natož pak na internet, který ta "pokladička" - nehledě na nutnost tahat ji s sebou a někam zapojit - vyžaduje. O tom, že cena té věci u spousty lidí překračuje jejich roční obrat, protože mají živnosťák na nějakou vedlejší činnost, jste taky neuvažoval, že ne... Vzhledem k tomu, jak jste přející, co se týče neštěstí, které dopadne na někoho jiného, vám do nového roku přeji, aby politici vymysleli něco, co uškodí vám. A aby už nezbyl nikdo, kdo by se vás zastal.
O tom, že cena té věci u spousty lidí překračuje jejich roční obrat, protože mají živnosťák na nějakou vedlejší činnost, jste taky neuvažoval, že ne...„Ta věc“ snad může být i obyčejný chytrý mobil, ne? Pokud mají z oné vedlejší činnosti obrat menší než 3000 Kč (na ten mobil, kdyby jej náhodou ještě neměli), tak asi něco dělají špatně. „Kvalita“ internetové pokrytí v ČR je, pravda, kapitolou sama o sobě.
udělá ročně práci za pár tisícovek bude muset asi přehodnotit smysl věci.Jo, ukončí živnost, stát nevybere žádné daně (ne alespoň nějaké nebo dokonce všechny, když ten člověk platí poctivě), zákazníci budou muset jít jinam a to celé bude mnohem lepší, než předchozí stav.
Především bych chtěl zdůraznit, že mne se EET netýká a vzhledem k tomu, že naprostou většinou mých zákazníků byly buď firmy nebo RoPO, "bez účtenky" to dost dobře nešlo, ani kdybych chtěl. Proti registračním pokladnám jsem nikdy nebyl (spíš naopak) a nejsem ani odpůrcem principu EET, ale s ohledem na implementační detaily musím chtě nechtě souhlasit, že to - jak už je bohužel u informatických projektů naší státní správy nechvalným zvykem - dobře navrženo není.
Navíc na mne v důsledku kombinace mé naivity a nepružnosti finančního úřadu spadne nejméně jedno kontrolní hlášení k DPH, takže se dokážu vžít do situace toho, kdo bude nejvíc postižen zavedením EET, přestože teoreticky vůbec nemá být "cílovou skupinou".
V jednom článku jsem třeba viděl - nijak hypotetický - příklad, jak se může živnostník snadno dostat do maléru kvůli kontrolnímu hlášení, aniž by udělal jakoukoli chybu nebo něco zanedbal. Podá kontrolní hlášení za druhé čtvrtletí včas a bez jediné chybičky a spokojeně odjede na třítýdenní dovolenou. Úředníkovi se něco nezdá, takže požádá o upřesnění, následuje fikce doručení, prošvihnutí lhůty a prásk, okamžitě bez milosti a bez možnosti jakékoli obrany nebo odpuštění automatická pokuta.
Hlavní problém EET vidím v kombinaci Babišova vynálezu automatických a neodpustitelných pokut s principem presumpce viny, kdy zákon vůbec neřeší, proč OSVČ nedodala požadovaná data v termínu a formě požadované zákonem. Technická závada? Tvůj problém. Někdo tě cestou nabourá a skončíš v nemocnici? Tvůj problém. Zákon dokonce AFAIK ani nepřipouští možnost, že by překážka mohla být na straně systému. Že je to nemožné? Před nedávnem skoro týden nefungoval (mimo jiné) obchodní rejstřík, který je jinak jednou z mála výjimek, které fungují opravdu dobře a účelně.
Takže princip je podle mne naprosto v pořádku; nejednou jsem skřípal zuby, když se někdo při vyžádání účtenky (kterou mi měl ze zákona dát automaticky sám od sebe) tvářil, jako bych ho okrádal. Nejednou jsem měl pocit bezmoci při vyprávění o kadeřnici mé tety, jejíž životní úroveň moc neodpovídala tomu, že její oficiální výdělek byl na úrovni minimální mzdy. Jenže implementace, ke které se schyluje, ta podle mne prostě v pořádku při nejlepší vůli není.
Do firmy si taky na řídící post nezvolíte nějakýho holobrádka bez zkušeností. Ale řídit stát mohou naprostí diletanti.Naprostí diletanti jsou v soukromých firmách stejně málo četní jako ve státní správě. Problém totiž je spíš v tom, že ti schopní lidé prostě mají jiné priority než dobře vládnout nebo řídit firmu, protože jejich hlavní morální autoritou jsou peníze, takže jejich získání na úkor jiných nemůže být přece špatně. Chrnící dědkové tam jsou, protože si je tam stále volíme, není potřeba kvůli tomu měnit zákon, stačí je nevolit. Hlavní problém spíš vidím v tom, že volby vyhraje ten, kdo nejvíc investuje do volební kampaně a za poslední 2 roky se úplně nezdiskreditoval. Viz. prezidentská volba (oba postupující do 2. kola měli nejvyšší náklady na kampaň) i Burešův agrofert. Další věc je taky v tom, že malé strany se nesnaží oslovit více lidí a pořád jenom přesvědčují přesvědčené. Tohle je třeba typická ukázka autorem blogu zmiňovaných svobodných. Lidi totiž nevolí kvůli ideologickým kecům, ale kvůli konkrétním postojům ke konkrétním věcem.
Tenhle systém je prostě absurdní. Kdejakej ňouma co má do prdele díru, může kecat do řízení státu. Pak se nedivme, že jsme v místech, kde se záda dělí na půl.Tohle je totiž demokracie. Máme stát takový jaký lidi chtějí a ne takový jaký bysme ideálně mohli mít. A pořád lepší když má stát pár obrovských chyb, ale dá se v něm žít, než diktatura pár šílenců co si myslí, že mají patent na pravdu.
větší podíl hlasů moje oblíbené strany jako Svobodní nebo PirátiMyslíte si, že Vaše obľúbené strany by si lepšie poradili s mocou než neobľúbené? Nie sú obľúbené iba preto, že sa k nej ešte nedostali, a teda nemali ešte príležitosť sklamať? Tento systém bude fungovať nezávisle od toho, ktorá strana vyhrá či prehrá. Sú jeho súčasťou, budú fungovať, napriek proklamáciám, podľa jeho pravidiel. Neubránia sa tomu. Po vyhratých voľbách niektorí sklamaní, neadaptibilní alebo neuspokojení jedinci vytvoria odpadlícke frakcie. Ste všetci produktami "systému", je to hlboko vo vašej podstate a len ťažko zmeníte sami seba. Prerod možno urýchli nejaká vonkajšia katastrofa, keď sa nazbiera dosť porúch, ktoré ju spustia. Vojna? Možno.
Nelibi se ti jeho humor, tak proc se divas na jeho videa?Nedívám. Viděl jsem několik jeho videí a dospěl jsem k názoru, že se mi nelíbí jeho humor. Nevidím na tom nic nepochopitelného...
Většina jeho videí mi přišla celkem stupidní.Některý věci co říká jsou stupidní pokud se berou vážně, ale jako komik to je génius. Beru to tak, že asi jako každý komik překrucuje a dohání do extrémů, aby to bylo vtipné. Ale jako protipříklad, tohle vystihl dobře, resp. já na to mám úplně stejný názor
Nechapu, jak nekdo muze mit v oblibe zaroven sso i piraty.Obe strany podporuji obcanske svobody, jsou proti zasahum statu do soukromi, jsou proti OSA, cast Svobodnych je proti copyrightu a patentum. Svobodni jsou totiz smesice konzerv a libertarianu a existuji silne libertarianske argumenty proti monopolu na sireni informaci.
Než tyhle fašistický buržousty bez kapky sociálního cítění...Fasisticky? Kde prosim ma spojistost sso a fasismus? Bez kapky socialniho citeni? Naopak. Sso chce akorat minimalizovat vynucovanou a statem organizovanou solidaritu, ktera ma velkou rezii. Kazdy musi byt solidarni sam za sebe a diky svobodnym a jejich prosazovanemu mensimu zdaneni ti zbyde v kapse vice penez, ktere muzes venovat potrebnym.
Kolega z komickej dvojice nemá v Poľsku náhodou nejakú divadelnú prax? I keď nemyslím priamo toto. Aj časové zhody sú celkom zaujímavé.
"Úlohou DRAMATURGA je adaptovať text alebo ho modifikovať (montáž, koláž, škrty a opakovanie pasáží), prípadne text samostatne alebo v spolupráci s režisérom preložiť,odkryť významové spojenia (súvislosti) a vpísať interpretáciu dramatického diela do nejakého celkového kontextu doby, či už sociálneho, politického alebo ekonomického. Nakoniec je jeho úlohou zaistiť spojenie inscenácie s potenciálnym publikom." ( vložiť smajlík-žmurk)
Hranici presne definovanou nemam. Ale byt na voziku, tak je reseni jasne.Co ti na tohle mam říct? Fakt píčusáckej názor, zvažoval bych nějakou euthanasii jen v případě, že bych byl buď "mozkový lečo", nebo na podpůrnejch přístrojích komunikujíc očními víčky. Jenže to je jako se s tebou bavit o sociálním systému... Vyhodili mně z ředitelský sesle, nic neumim, jdu si to hodit
...bla, bla, bla, ze bych vedel, ze uz si v zivote nezabeham....tak bys to utnul a za dva roky: "Vědci opravili míchu, operace běžně dostupná do půl roku, hradí VZP"
zvažoval bych nějakou euthanasii jen v případě, že bych byl buď "mozkový lečo"a čím?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.