Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 13:40
Pokud jste updatovali na nejnovější verzi editoru Sublime text 2, tak jste si toho možná také všimli - chování grafického scrollovátka, kterým je možné rychle procházet text se změnilo.
V nynější verzi se po kliknutí do náhledu sice přenesete na očekávanou pozici, ale nemůžete se dál posouvat, dokud držíte stisknuté tlačítko myši. Musíte ho prvně pustit a až teprve poté můžete "chytit" indikátor obrazovky a pohybovat s ním. Rozdíl je tedy v tom, že předtím jste klikli kamsi do náhledu a posouvali se, dokud jste nenašli to pravé místo. Teď musíte najít indikátor obrazovky a posunout ho kam chcete, což vyžaduje zbytečnou pozornost.
(Kliknutím na obrázek přejdete na animaci, kde jsem se pokusil chování zachytit.)
I když se to zdá jako blbost, původní funkcionalitu používám pořád a ta nová mi přijde silně retardovaná a frustrující. Proto jsem hledal jak to vrátit zpět, což bylo díky neznalosti jména grafického scrollovátka v pravo poněkud delší než by mohlo. Nakonec jsem to našel v informacích k release.
Ve zkratce: do konfigurace (Default či User) byla přidána nová položka minimap_scroll_to_clicked_text
, kterou je v uživatelských preferencích nastavit nutné na false
:
"minimap_scroll_to_clicked_text": false,
Osobně tenhle krok autora moc nechápu, protože původní funkcionalita je podle mého názoru dokonalá a tím že z ní něco by default uberu se z minimapu stává jen krám na okrasu.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.