Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 22:39
#!/usr/bin/perl processFile("$_") foreach (@ARGV); #recursively fix images sub processFile { my $file=shift; return (-d "$file")?( do{ processFile("$_") foreach (<"$file"/*>) }) : `convert "$file" "$file"`; }Zde je špatná hlavička
0d 0a ff d8 ff e0 00 10 4a 46 49 46 00 01 01 00
........JFIF....A takto by to mělo být
ff d8 ff e0 00 10 4a 46 49 46 00 01 02 01 00 48
......JFIF.....Hjenže jak jsem se díval spousta souborů nese i EXIF informace, kde je pak hlavička jiná ...
ff d8 ff e1 12 9d 45 78 69 66 00 00 49 49 2a 00
......Exif..II*.Vidím, že se budu muset podívat co tam vlastně je ... No tam kde bude stačit tam se pokusím poupravit hlavičku, tam kde ne to bude horší ... (Aúúúúú) Nevíte někdo o nějakém rychlém postupu jak opravit tyto hlavičky, no pokud bych to dělal ručně, tak by mne z toho asi brzo jeblo. Ono by to šlo i celkem ideálně přes dd kdy dd přeplácnu špatnou hlavičku popř. bych na to mohl jít sedem. Ale rychlejší možná bude použít dd. Chci se zeptat něvíte někdo o nějakém ... ,který mi do souboru hodí vlastnosti ostatních souborů, tak, aby se to dalo smysluplně použít? Dle jeho slov je tam ještě hafo souborů ASF a MPG a nevím jak to mám správně rozlišit. U těch ASF soborů nevím přesně zda se jedná o VIDEO nebo AUDIO. Nepředpokládám, že se to podaří čistě přečíst, no když to dopadlo s JPG tak blbě kdo ví ... Napadlo mne použít mpginfo, ale ten to hodí celkem rozsáhle, no mi by postačovalo, kdyby vyhodil jen rozlišení videa a framerate, abych mohl spojit to co patří k sobě. Sakra práce kolikrát jsem mu říkal ať si data co potřebuje někam uloží jinam než na nějaké blank-sračkoidní DVD. No te konečně snad se dá přemluvit na nějaký Mini-NAS nebo Mini-externí disk. A ješte k tomu tam uloží fotky z dovolené co nikde nemá archivováno... Nechápu :) :) Update 1 xnview otevře některé soubory cca jen 50% no uvidím ... Update 2 No pokusím se použít i readcd, třeba to s ní půjde lépe. Něco jako toto: readcd dev=/dev/dvd sectors=0-2300 f=out.img
Tiskni
Sdílej:
Backup disk pripojim Rsyncnem Dam do antistat. obalu a do zeleznej skrinky na kluc,,,
teplota 25°C +/- 2°C relativní vlhkost 55% +/- 5%Viděl jsem i média z roku 2006, která byla problém přečíst po 2 letech. Proto se u některých istitucí, která média používají musí média pálit v 5-letých intervalech. To se týká třeba PACS archívu, kdy spousta dat je v OFF-line archívu právě na DVD. Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.
Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.Jakože EMI by bylo asi to poslední čím bych se v takové situaci v dané vzdálenosti k elektrárně zabýval.
Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.To bych se nebál, přivést VVER k explozi vyžaduje opravdu hodně kreativity ze strany obsluhy... (jestli to vůbec nějak jde)
Snad by to uchladil.No co, tak by vytekl moderátor do kontejnmentu a rychlé neutrony palivo neštěpí.
Na youtube.com je kanál americké chemické cosi (board), kde vyšetřují havárie v chemické výrobě. Příčiny se v podstatě dají shrnout do několika skupin:
- Stres zaměstnanců (operátorů, dělníků) vyvolaný různými faktory: přepracovanost vyvolaná snížením počtu zaměstnanců; vyhrožování (pokud se to nestihne, nedostaneš zaplaceno) apod. Tedy vesměs ekonomický tlak.
- Zanedbaná údržba: opět ekonomický důvod, který se ale v případě problémů dost prodraží
- Nedodržení pracovního postupu a zanedbaná kontrola jeho dodržování: až zde lidský faktor -- odfláknutá práce na obou stranách, jak na straně pracovníka, tak na straně kontroly. Tomuto lze do jisté míry zabránit konstrukcí daného zařízení (odstavení založené na fyzikálním principu).
U těch jaderných havárií to bylo dost podobné, ovšem ekonomický tlak byl nahrazen tlakem politickým. V Sellafieldu byl obrovský tlak na výrobu plutonia pro Britskou atomovou bombu a prakticky vše tomu bylo podřízeno. Reaktory RBMK byli konstruovány jednak pro výrobu energie, ale také pro odebírání paliva za běhu reaktoru opět pro extrakci plutonia. V tom Černobylu to pak byl také tlak ekonomický, výstavba se měla stihnout co nejrychleji a tak se ten test, který měl být hotový před spuštěním dělal až za plného provozu a po příkazu udržet výkon.
Nakonec, je to logické a kdokoliv si na sobě může vyzkoušet jak efektivně pracuje v pohodě a klidu a jak pod tlakem. Většina lidí prostě dělá ve stresu (libovolném) více chyb (čest výjimkám).
No já jsem dělal jen nějaký vzorek, aby se mi to médium nerozletěloJo počkat. Já měl za to, že to je už image z disku. No jednoznačně už bych to médium do jednotky nestrkal, pokud to není výslovně nutné. Mohlo by to už také být naposledy.
a jak jsem se díval cca 10 souborů je zdravých a dalších 20 je poškozenýchNo ale tak důležitý je typ poškození. Pokud má 10 souborů na začátku 0d 0a tak bych to moc neřešil. Stejně se ty knihovny snaží většinou najít magickword a pak od toho teprve odečítají strukturu.
ale u některých souborů je již i EXIF.To vadí konkrétně čemu?
ddrescue
, nebo alespoň conv=noerror
. Jinak já bych se ho pokusil s 1x rychlostí celé přečíst a pak si hrál...
no zítra si půjčím starou DVD-ROM od PLEXTORu, která je jen Single-Speed. To jen proto, aby to dd neroztočilo na plný kotel a médium by se mohlo rozletět.Jo a
eject
má parametr -x
.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.